Da li je Armani proklet?

Košarka ostalo 12. mar 202318:06 2 komentara
Šejvon Šilds
Pedja Milosavljevic/STARSPORT/2022

Dvadesetog oktobra američki krilni košarkaš Šejvon Šilds povredio se posle pet minuta provedenih u igri na utakmici milanskog Armanija i minhenskog Bajerna. Odustvovao je sve do sedmog marta zbog povređenog stopala, kada se vratio na parket u meču Evrolige – gostovanju Valensiji. Odigrao je utakmicu sa Partizanom u “Mediolanum” forumu u četvrtak, a samo tri dana kasnije, ponovo je doživeo povredu.

Ovakav razvoj događaja sigurno je do potpune frustracije doveo Etorea Mesinu i ostatak milanskog kluba, koji je posle razočaravajućeg nastupa u Evroligi, izazvanog pre svega povredama, sada ponovo na pobedničkom putu. Slavna Olimpija ima šest pobeda zaredom u elitnom takmičenju.

Šilds je na utakmici italijanske Serije A protiv Brindizija tokom prve četvrtine sa bolnom grimasom napustio parket. On je prilikom prizemljenja doskočio na stopalo Markiza Rida i ostaje da se vidi koji je stepen njegove nove povrede. Klub je zvanično potvrdio da se Šilds neće vraćati do kraja utakmice.

Ovaj 28-godišnji Amerikanac tek se vraćao u takmičarsku formu posle troipomesečne pauze – protiv Valensije je odigrao pet, a protiv Partizana 15 minuta, ali se nije upisao u strelce.

Armani je bio praktično otpisan iz trke za plej-of Evrolige, ali se Mesinin tim serijom trijumfa vratio u konkurenciju za top osam. U italijanskom prvestvu tim iz Lombardije je na skoru 16-4 i deli čelo tabele sa Virtusom.