Fortitudo furiozan u Varezeu

Photo by David Grau/Euroleague Basketball via Getty Images

U nedelju je odigran jedan meč 17. kola italijanske Serije A, Vareze - Fortitudo Bolonja 67:79. Bolonjezi su stigli do pobede na gostovanju u Varezeu posle preokreta načinjenog krajem prvog poluvremena i daleko bolje igre u drugih 20 minuta susreta.

Domaći su bolje otvorili utakmicu, imali u dva navrata 11 poena prednosti, ali je na poluvremenu bila drugačija situacija – 38:39. U trećoj deonici je Fortitudo igrao furiozno, stigao do „plus 15“, a u poslednjem periodu i do maksimalne razlike od 18 poena i do kraja nije ispuštao dvocifreno vođstvo.

Ekipu iz Bolonje su do pobede predvodili Amerikanci Adrian Benks i Vesli Sanders, uz pomoć domaćeg igrača Pjetra Aradorija. Benks je upisao 18 poena, 1 skok i 5 asistencija, Sanders 15 poena, 4 skoka i 2 asistencije, a Aradori 15 koševa, 5 skokova i 2 asistencije.

Za poraženi tim, argentinski veteran Luis Skola je uknjižio 19 koševa i 8 skokova.

Tabela: Milano 15-2, Venecija 12-6, Brindizi i Sasari 12-5, Virtus Bolonja 12-6, Pezaro i Trst 9-9, Breša i Trevizo 8-10, Fortitudo Bolonja 7-10, Ređo Emilija 7-11, Trento i Kremona 6-12, Kantu i Vareze 5-13 i Virtus Roma 0-0.