Fortitudo slavio u Pezaru

2020 Euroleague Basketball

U okviru 11. kola italijanskog palakanestra u subotu je odigran je samo jedan susret, Pezaro - Fortitudo Bolonja 70:78.

Bolonjezi su slavili u Pezaru posle  izjednačene borbe u većem delu utakmice. Gosti su bolje ušli u meč i dobili prvu deonicu sa “plus 6” (15:21), a domaći su izjednačili na poluvremenu, na 34:34. U trećoj četvrtini Fortitudo je ponovo imao šest poena razlike, ali borbeni domaći nisu im dozvoljavali da se rezultatski odlepe.

U neverovatnoj poslednjoj četvrtini, na semaforu se smenjivao nerešen rezultat sa minimalnim vođstvom gostiju, da bi domaći jedini put poveli u tom periodu, u 36. minutu (68:67).

Posle toga Bolonjezi ponovo prave preokret i uspevaju da steknu kapital od šest poena viška 70:76, u 39. minutu i da još jednim pogotkom overe pobedu.

U pobedničkoj ekipi ravnomerno je raspoređen košgeterski učinak, pri čemu je Tote Leonardo postigao 15 poena i imao 2 skoka. Kod poraženih Franc Masenat je ubacio 19 koševa i tome dodao 4 skoka.

Poredak na tabeli: Milano 10-0, Brindizi 9-1, Trento 5-5, Virtus Bolonja, Sasari i Venecija 5-4, Pezaro 5-5, Kremona, Ređo Emilija i Trevizo 4-4, Varese 4-6, Kantu 3-6, Breša 3-7, Test 2-3, Fortitudo Bolonja 2-8, Virtus Roma 2-7.