Sasari drži korak sa vodećima, Ristić dobar

Košarka ostalo 10. jan 202123:20 > 11. jan 2021 0:20 0 komentara
7Days EuroCup

U 15. kolu italijanske elitne lige u nedelju su odigrane četiri utakmice i postignuti su ovi rezultati: Fortitudo Bolonja - Trst 69:82, Pezaro - Breša 98:88, Sasari - Kantu 98:92, Venecija - Ređo Emilija 95:75.

U 15. kolu italijanske elitne lige u nedelju su odigrane četiri utakmice i postignuti su ovi rezultati: Fortitudo Bolonja – Trst 69:82, Pezaro – Breša 98:88, Sasari – Kantu 98:92, Venecija – Ređo Emilija 95:75.

Trst je odneo pobedničke bodove iz Bolonje, posle katastrofalne igre na početku utakmice i velikog preokreta u trećoj četvrtini. Bolonjezi su u prvoj četvrtini imali vođstvo od čak 20 poena (24:4), a zatim i jednocifrenu prednost do poluvremena do sredine treće deonice. Međutim, gosti tada preuzimaju primat i odmiču na 53:61. U finišu susreta na semaforu je stajalo 67:77, a zatim i 67:82.

U redovima pobednika istakao se Andrejs Grazulis sa 20 poena, 8 skokova i 3 asistencije, a u Fortitudu bolji od ostalih bio je Adrijan Benks, koji je zabeležio 17 koševa i 5 asistencija.

Pezaro je na svom parketu savladao Brešu posle preokreta u drugom poluvremenu. Gosti su veoma ambiciozno ušli u meč, već u prvim minutima su prešli u vođstvo, koje su zadržali do početka trećeg perioda. Međutim, tada su se razigrali domaći, koji su odmakli na “plus 12” (68:56) i do kraja susreta kontrolisali igru i rezultat.

Pezaro su do sigurnog trijumfa predvodili Marko Filipoviti sa 24 poena i 8 skokova i Ariel Filoj sa 22 poena, 5 skokova i 2 asistencije. Za tim Breše Ti Džej Klajn je upisao 19 koševa, 8 skokova i 3 asistencije, dok je Srbin Dušan Ristić za 24 minuta zabeležio 15 poena, uz šut 9-7 za dva poena i 6 skokova.

Sasari je opravdao ulogu favorita i rutinski savladao goste iz Kantua. Domaćin je svih 40 minuta bio u rezultatskoj prednosti, koja je uvećavana kako je meč odmicao i u trećoj četvrtini je iznosila maksimalnih 19 poena. Kantu je do kraja uspeo samo da ublaži poraz.

Za pobednički tim Miro Bilan je pružio dabl-dabl partiju, 27 poena, 12 skokova i 2 asistencije, a Eimantas Bendzius je postigao 26 koševa i tome dodao 4 skoka i 2 asistencije. U ekipi Kantua Frenk Gaines je uknjižio 23 poena, 5 skokova i 7 asistencija.

Venecija je od početka duela sa Ređo Emilijom zaigrala sigurno, u prvoj četvrtini imala “plus 13”, a zatim do kraja poluvremena održavala jednocifreno preimućstvo, da bi početkom nastavka dodala gas i praktično tada rešila pitanje pobednika. U 27. minutu je bilo 65:45, a u finišu i maksimalnih “plus 25” za domaće i 92:67.

U ekipi Venecije Mičel Vot je uknjižio 22 poena, 8 skokova i 2 asistencije, a u Ređo Emiliji, Baldi Rosi Filipo je upisao 17 koševa, 6 skokova i 2 asistencije.

Poredak na tabeli: Milano 12-1, Brindizi 10-3, Sasari i Virtus Bolonja 9-5, Venecija 8-6, Pezaro 7-7, Trst i Kremona 6-7, Ređo Emilija, Trevizo i Trento 6-8, Breša i Fortitudo Bolonja 5-9, Kantu 4-10, Vareze 3-9, Virtus Roma 0-0.