Kravić dominirao u Trstu, Virtus i Olimpija preokrenuli

Dejan Kravić
Guliver Image / Image ID: 0048578991

U nedelju je kompletirano prvo kolo prvenstva Italije za košarkaše, a sjajno veče imao je srpski internacionalac Dejan Kravić.

Povezane vesti

Pezaro je u gostima ubedljivo savladao ekipu Trsta 100:74, a potencijalni reprezentativac Srbije je u povratničkom meču u Seriji A (ranije igrao za Virtus) blistao sa 20 poena (9/11 za dva), 6 skokova i 4 asistencije za 26 minuta. Kravić je letos iz Unikahe došao u Pazaro.

Milanska Olimpija namučila se pred svojim navijačima protiv Breše, ali je slavila 78:77 uprkos tome što je u poslednju deonicu ušla sa 11 poena minusa. Ekipa Etorea Mesine je serijom 11:0 izjednačila na 58:58, a u finišu je novom serijom 12:2 prelomila utakmicu.

Nikolo Meli je bio najefikasniji sa 14 poena, Devon Hol je dodao 13, a Bili Beron, Pol Biliga, Brendon Dejvis i Kevin Pengos po 9. U gostujućem timu Džon Petrući je zabeležio 19, a Troj Kupejn 15 poena.

Virtus je posle katastrofalne prve četvrtine (33:13) uspeo da preokrene u Napulju i savlada domaći Napoli sa.

Tim Serđa Skariola je na odmoru imao 14 poena minusa (57:43), ali je u nastavku utakmice primio samo 20 poena.

U sastavu Bolonjeza nije bilo Miloša Teodosića, a petorica igrača bila su dvocifrena – Miki 23 (5sk, 3as), Vims 14, Odželeje 13, Lundberg 11 i Belineli 10. U domaćem timu Džonson je imao 16, a Mišino (4sk, 6as), Stjuart i Vilijams po 12.

Ostali rezultati: Tortona – Trento 76:70, Verona – Brindisi 100:97 (produžetak), Venecija – Skafati 80:69 i Vareze – Sasari 87:81.