Lider Milano šokiran u duelu sa Trstom

Romain Biard/Euroleague Basketball via Getty Images

Lider italijanskog palakanestra, Milano, doživeo je šokantan poraz, debakl, na svom terenu u duelu sa ekipom Trsta - 81:100. Na ostalim nedeljnim mečevima u 18. kolu italijanske elitne Serije A postignuti su ovi rezultati: Kantu - Vareze 97:82, Trento - Fortitudo Bolonja 64:78, Breša - Trevizo 91:84, Pezaro - Venecija 65:78.

Na utakmici u Milanu egal borba je potrajala samo u prvoj četvrtini, da bi gosti u drugoj deonici odmakli na „plus 12“, a na poluvremenu je bilo 42:47. U nastavku je Trst zaigrao još ubedljvije (58:72), zatim odmakao i na 17 poena razlike i usledio je slom favorizovanog domaćina.

U pobedničkoj ekipi Huan Manuel Fernandez je upisao 24 poena, 4 skoka i 7 asistencija, Andrejs Grazulis 16 koševa, 5 skokova i 1 asistenciju, a u poraženom sastavu Kajl Hajns 15 poena, 4 skoka i 2 asistencije.

Kantu je rutinski savladao Vareze, od sredine prve četvrtine je bio u vođstvu, koje je u poslednjoj deonici iskusno pretvorio u dvocifreno i na kraju slavio sa maksimalnih 15 poena.

Američki tandem SmitGejns je predvodio Kantu do pobede, Džejmi Smit je zabeležio 18 poena, 2 skoka i 9 asistencija, a Frenk Gejns 17 koševa, 6 skokova i 1 asistenciju. Za Vareze, Đovani De Nikolao je zabeležio 18 koševa i 4 asistencije.

Fortitudo Bolonja je porazio Trento u gostima posle preokreta u poslednjoj četvrtini susreta. U timu Bolonjeza Vesli Sanders je uknjižio 26 poena i 4 skoka, a Dže Kori Vilijams iz Trenta 18 poena, 8 skokova i 5 asistencija.

Neobičan susret su odigrali Breša i Trevizo, gosti su sve vreme imali izrazitu rezultatsku prednost, koja je već na kraju prve deonice iznosila 19 poena, a na poluvremenu 28 (33:61), ali su u finišu umalo sve to prokockali. Na kraju su jedva uspeli da sačuvaju kakvo, takvo preimućstvo i izborili tesan trijumf 91:94.

U Trevizu je najbolji bio Mateo Imbro sa 29 poena, 5 skokova i 4 asistencije, a Dejvid Logan je upisao 23 poena, 3 skoka i 7 asistencija, dok je Tajler Kalinoski iz Breše zabeležio 19 poena, 1 skok i 2 asistencije.

Venecija je slavila u Pezaru posle preokreta sredinom četvrtog perioda, a do tada su domaći konstantno bili u jednocifrenoj prednosti i pre preokreta imali i „plus 10“ (60:50). Međutim, gosti su se razigrali u završnici utakmice (63:73) i odneli bodove u Veneciju.

Kod pobednika, Ostin Dej je uknjižo 24 poena, 8 skokova i 3 asistencije, a Stefano Tonut 18 koševa, 3 skoka i 2 asistencije, dok je za domaće Tajeor Kein imao dabl-dabl učinak, 14 koševa, 10 skokova i 5 asistencija.

Tabela: Milano 15-2, Sasari 11-5, Virtus Bolonja i Venecija 11-6, Brindizi 10-4, Trst 9-8, Trevizo i Pezaro 8-9, Ređo Emilija 7-9, Fortitudo Bolonja 6-9, Breša 6-10, Trento i Kremona 6-11, Kantu 5-12, Vareze 3-11, Virtus Roma 0-0.