Litvanac doneo pobedu Sasariju, drama u Kremoni

Košarka ostalo 9. mar 202222:08 > 22:18 0 komentara
Eimantas Bendžijus
xLucaxTedeschix xipa-agency.netx 0 via Guliver

U sredu su na programu bile dve utakmice italijanskog košarkaškog šampionata – Dinamo Sasari je u Trstu stigao do treće pobede zaredom u Palakanestru, a u meču Kremone i Napolija posle 45 minuta do pobede je došla domaća Kremona.

Palakanestro:

Dinamo Sasari je pobedio Trst sa 89:75 i sada je na četvrtoj poziciji tablele sa skorom 10-9, dok je Trst, kojem je ovo bio četvrti poraz u pet ligaških mečeva, na šestom mestu.

Ključnu prednost Sasari je stekao u drugoj četvtini, kada je praktično i prelomio meč. Najbolji kod pobednika bio je Litvanac Eimantas Bendžijus sa 26 poena, a u poraženom timu Argentinac Markos Delija postigao je 14.

U narednom kolu Sasari će dočekati Tortonu, dok će Trst putovati u Milano na gostovanje evroligašu Armaniju.

Kremona je pobedila Napoli posle produžetka 96:93 – posle regularnih 40 minuta rezultat je bio 86:86.

Kremona je prekinula niz od tri poraza, a sada su pretposlednji sa 6-14 i predstoji im duga borba za opstanak. Napolije poražen treći put zaredom, ali je u boljoj poziciji od Kremone – ima skor 8-12. Utakmice italijanskog košarkaškog šampionata pratite u direktnim prenosima na kanalima Sport kluba.