Milano pregazio Veneciju

FIBA

Favorizovani tim Milana je imao lak posao na utakmici 4. kola Serije A protiv Venecije, koju je ubedljivo porazio - 93:68. U ostalim mečevima, odigranim u nedelju, postignuti su ovi rezultati: Trevizo - Sasari 64:71, Pezaro - Tortona 81:88, Breša - Napoli 98:88 i Kremona - Vareze 94:78.

Na utakmici u Milanu ni izdaleka nije bilo nikakvih dilema, domaći tim je ostvario visok trijumf u duelu sa Venecijom, a najzaslužniji za takav rezultat bio je Konstantinas Mitoglu, koji je postigao 18 poena i dodao 7 skokova i asistenciju. Na drugoj strani, najbolji pojedinac bio je Viktor Sanders, sa 14 poena, 3 skoka i 2 asistencije.

Sasari je slavio u gostima nad Trevizom na meču sa puno uzbuđenja i preokreta. U pobedničkoj ekipi Dejvid Logan je ubacio 22 poena i dodao 2 skoka, a kod poraženih Rasel Di Vejn imao je učinak od 13 poena i 2 skoka i 6 asistencija.

Tortona je u Pezaru prešla u vođstvo sredinom prvog perioda, i to preimućstvo do kraja utakmice uvećala do maksimalnih 17 poena i rutinski trijumfovala.

U gostujućem sastavu Kris Rajt je zabeležio 24 poena, 6 skokova i 5 asistencija, a u timu hrvatskog stručnjaka Aleksandra Petrovića, Mateo Tambone je uknjižio 17 poena, 5 skokova i 2 asistencije.

Breša je na svom parketu dozvolila Napoliju vođstvo samo nekoliko minuta u trećoj četvrtini, a sve ostalo na utakmici proteklo je u znaku domaćina, koji je rutinski pobedio. Najistaknutiji pojedinac susreta bio je član Breše Naz Mitru Long, koji je upisao 29 poena i dodao 5 skokova i 7 asistencija, dok su u Napoliju po 22 poena postigli Markis Mek Dafi, koji je dodao 5 skokova i Džejson Rič, sa 6 skokova i 2 asistencije.

Kremona je ubedljivo pobedila Vareze, pre svega zahvaljujući Džejlenu Harisu, koji je zabeležio 22 poena, 3 skoka i 5 asistencija. U Varezeu je Alesandro Đentile upisao 18 poena i 2 asistencije.

Tabela: Virtus Bolonja i Milano 4-0, Brindizi i Sasari 3-1, Trento, Trevizo, Trst, Ređo Emilija, Tortona, Kremona 2-2, Breša, Vareze, Venecija, Napoli i Pezaro 1-3.