Milano se provukao u Trevizu, Micov skroman

Alius Koroliovas/Euroleague Basketball via Getty Images)

U nedelju su odigrane preostale utakmice 17. kola italijanske Lige A. Postignuti su ovi rezultati: Trevizo - Milano 77:82, Pezaro - Kantu 107:83, Venecija - Kremona 88:84, Trst - Sasari 82:103.

Lider, Milano je, prema očekivanju, trijumfovao u Trevizu, ali uz dosta muke. Posle vođstva u trećoj četvrtini morao je ponovo u finišu susreta da lomi otpor domaćih. Sredinom četvrtog perioda bilo je 73:71 i tada su gosti napravili preokret za konačnu pobedu.

Za Milano je Zak Lidej upisao 24 poena, 7 skokova, a Vladimir Micov je za 13 minuta ubacio 4 poena i to sve sa linije slobodnih bacanja, nije imao skokove i asistencije. U ekipi Treviza Dejvid Logan je postigao 19 poena.

Pezaro je deklasirao Kantu, na kraju treće deonice bilo je 82:52, a zatim je u dva navrata bilo i “plus 33”, što dovoljno govori o odnosu snaga rivala.

Kod domaćih je Tajler Kain uknjižio 19 poena, 8 skokova i 2 asistencije, a Karlos Delfino 19 poena i 4 skoka i 3 asistencije. Gabriele Procida iz Kantua je zabeležio 24 poena, 2 skoka i 2 asistencije.

Venecija je na svom terenu savladala Kremonu posle veoma uzbudljive borbe. U prvom periodu bila je egal situacija, a na poluvremenu “plus 8” za goste, koji su zadržali neznatno vođstvo do samog finiša utakmice. Bilo je 82:83, ali Venecija je u poslednjem minutu napravila preokret i uz dosta sreće pobedila.

U pobedničkoj ekipi Mičel Vat je upisao 27 poena i 6 skokova, a Majkl Bramos 17 poena i 2 asistencije. Za Kremonu je Džervis Vilijams zabeležio dabl-dabl učinak, 17 poena i 13 skokova.

Sasari je visoko porazio ekipu Trsta u gostima posle potpune dominacije tokom cele utakmice. Gosti su sigurnu igru krunisali u finišu vođstvom od 21 poena i sigurnim trijumfom.

U Sasariju, Marko Spizu je zabeležio 28 koševa, 6 skokova i 4 asistencije, a Miro Bilan 20 poena, 8 skokova i 2 asistencije. Za Trst je Davide Alviti upisao 17 poena i 6 skokova.

Tabela: Milano 15-1, Sasari 11-5, Brindizi 10-4, Virtus Bolonja i Venecija 10-6, Pezaro 8-8, Trst 7-8, Ređo Emilija i Trevizo 7-9,  Breša 6-9, Trento i Kremona 6-10, Fortitudo Bolonja 5-9, Kantu 4-12, Vareze 3-9, Virtus Roma 0-0.