Milano siguran lider, Ristićev sjajni dabl-dabl

Italija 4. jan. 20210:093 komentara
7Days EuroCup

U okviru 14. kola elitnog italijanskog prvenstva u nedelju je odigrano pet utakmica. Postignuti su sledeći rezultati: Olimpija Milano - Pezaro 97:93, Breša - Kremona 85:89, Ređo Emilija - Sasari 78:85 (posle produžetka), Trevizo - Venecija 86:88, Brindizi - Trento 74:73.

Olimpija iz Milana je nastavila da ređa pobede i zadržao je lidersku poziciju u Palakanestru, ali se propisno namučio sa gostima iz Pezara. Domaći su imali minimalno vođstvo na kraju prve četvrtine, posle čega su gosti pobegli na 10 poena viška i zadržali vođstvo i u trećoj četvrtini. Međutim, Milanezi su napravili obrt na početku četvrtog perioda i imali nekoliko poena prednosti, što je Pezaro u jednom trenutku ugrozio (87:88), ali ponovo su domaći poveli. Posle 94:88 Milanezi uspevaju da stignu do konačnog trijumfa.

Za ekipu milanske Olimpije Zak Ledej je zabeležio 24 poena i 7 skokova, a Šejvon Šilds 22 koša i 6 skokova, dok je Karlos Delfino za Pezaro upisao 23 koša i 5 skokova.

Kremona je savladala u gostima Brešu posle neverovatnog preokreta u finišu utakmice. Domaći su bili u konstantoj prednosti, koja je maksimalno iznosila 18 poena, ali su to u završnici sve prosuli. Kada su gosti poveli 81:84 sačuvali su skromnu prednost od 2,3 poena i na kraju pobedili sa “plus 4” (85:89).

Za Kremonu je Dalton Houms zabeležio 20 poena i 3 skoka, a Dejvid Redžinald Kornoh 19 koševa i 4 skoka. U ekipi Breše Srbin Dušan Ristić je ostvario dabl-dabl učinak, postigao je 23 poen (8/15 iz igre, 7/8 slobodna bacanja) i tome dodao 17 skokova za 30 minuta na terenu.

Ređo Emilija i Sasari su odigrali veoma zanimljiv meč, u kojem je gotovo sve vreme bila rezultatska klackalica. Oba tima su u nekoliko navrata imala maksimalnih 5 poena viška. Posle brojnih preokreta na kraju regularnog dela susreta bilo je 73:73, a u petominutnom nastavku gosti su se bolje snašli i trijumfovali.

U pobedničkom sastavu najbolji je bio Miro Bilan sa dabl-dabl učinkom, 22 poena, 14 skokova i 1 asistencijom. Filipo Rosi Baldi u dresu Ređo Emilije uknjižio je 19 poena i 5 skokova.

fiba.basketball

Mnogo uzbuđenja bilo je na utakmici u Trevizu, gde je slavila Venecija. Na kraju prve četvrtine bilo je 22:28, a na poluvremenu 49:48. Domaći su na kraju treće deonice imali “plus 7” (71:64), ali je Venecija potom napravila odlučujući preokret i do kraja čuvala vođstvo do 4 poena, a na kraju pobedila tesno – 86:88.

U ekipi Venecije Stefano Tonut je zabeležio 27 poena, 3 skoka i 7 asistencija, a u Trevizu je Kristijan Mekovulu uknjižio 15 koševa i 5 skokova.

Brindizi je porazio Trento minimalnom razlikom  posle mnogo uzbuđenja. Posle “plus 3” za domaće gosti su imali 9 poena viška na poluvremenu (35:44), a na kraju treče deonice bilo je 50:57. U četvrtoj četvrtini se definitivno “zakuvala” situacija, najpre je u vođstvu bio Trento 50:60, a zatim Brindizi, posle serije 14:0 (64:60). Zatim su gosti ponovo poveli (64:69), pa su usledili sitni preokreti, da bi domaći na kraju slavili sa “pola koša”.

U Brindiziju je Dianđelo Herison zabeležio dabl-dabl partiju sa 18 poena, 13 skokova i 5 asistencija, dok je za Trento Džeremi Morgan upisao 19 koševa i 4 skoka, a Geri Braun 18 poena, 3 skoka i 7 asistencija.

Redosled na tabeli: Milano 12-1, Brindizi 10-3, Sasari i Virtus Bolonja 8-5, Venecija 7-6, Ređo Emilija 6-6, Trento, Pezaro i Kremona 6-7, Trevizo 6-8, Breša i Fortitudo Bolonja 5-8, Trst 4-7, Kantu 4-9, Vareze 3-9, Virtus Roma 0-0.