Poraz Bolonjeza od Sasarija, Đorđević isključen!

KK Partizan NIS

Prvi nedeljni meč u 10. kolu italijanskog palakanestra, koji su odigrali Virtus Bolonja i Dinamo Sasari doneo je mnogo nervoze i uzbuđenja i pobedu gostiju - 78:83.

Sasari je od starta nametnuo žestok tempo i stekao osetno vođstvo, a otežavajuća okolnost za Bolonjeze je bila i ta da su vrlo rano ostali bez trenera. Naime, kod prednosti Sasarija u 9. minutu 8:22, Aleksandar Đorđević je posle žestokog prigovora sudijama dobio dve tehničke greške, što je automatski značilo isključenje sa utakmice za srpskog stručnjaka. Taj potez stratega tima iz Bolonje, nije zaustavio nadahnuti tim Sasarija, koji je prvu četvrtinu dobio ubedljivo – 12:27.

Domaći su donekle sredili redove u drugom periodu, ali je rival i na poluvremenu imao pristojnu prednost 38:46. Sličan odnos snaga potrajao je do kraja meča, sve što je Virtus uspevao bilo je da održi rezultatski priključak, ali ne i da preokrene situaciju u svoju korist.

Srpski tandem u domaćem timu Stefan Marković – Miloš Teodosić odigrao je solidno, ali njihov učinak nije bio dovoljan da se zaustavi zahuktali rival. Marković je bio najefikasniji igrač svog tima, za 21 minut igre postigao 15 poena, šutirao trojke 4-3 i imao  3 skoka i 1 asistenciju, a Teodosić za 28 minuta je ubacio 11 koševa i dodao 3 skoka i 4 asistencije.

U pobedničkoj ekipi Elmantas Bendzius je postigao 22 poena i dodao 6 skokova.

Posle ovog kola Virtus Bolonja i Sasari imaju isti skor na tabeli 5-4, s tim što je Sasari trenutno na četvrtom, a Virtus na 6. mestu