Poraz Bolonjeza u velikom derbiju, Teodosić solidan

KK Partizan NIS

Derbi 13. kola italijanskog palakanestra igran je u nedelju u Bolonji, gde je Virtus Bolonja poražen od lidera, Milana 68:73. A na preostalim, dnevnim mečevima Lige A postignuti su sledeći rezultati: Sasari - Breša 100:87, Pezaro - Trst 84:74, Vareze - Trevizo 79:80.

Milano je od starta utakmice nametnuo svoj tempo i održavao vođstvo do 8 poena, ali su izabranici Aleksandra Đorđevića uzvraćali i uspostavili ravnotežu na kraju prve deonice. Odnos snaga bio je egal do zavrnice druge četvrtine, kada su gosti ponovo imali “plus 8” (38:46).

Milanezi su održavali vođstvo i u trećoj četvrtini, ali su domaći napravili preokret i stekli neznantno vođstvo, da bi u 30. minutu na semaforu ponovo stajalo izjednačenje (58:58). U završnici susreta se očekivala drama, ali Bolonjezi za tih 10 minuta uopšte nisu uspeli da povedu, dok su gosti vešto sačuvali jednocifrenu prednost. Posle 62:69 i 66:73, sve je bilo rešeno.

U pobedničkoj ekipi najbolji trio je ravnomerno rasporedio poene. Kevin Punter je postigao 18 koševa, Zak Li Dej 16, uz 8 skokova i Ševon Šilds 16 poena i 4 skoka.

U Virtusu, Miloš Teodosić je pružio solidnu partiju, postigao je 12 poena (3-1 za dva, 6-2 za tri) za 17 minuta igre, imao 6 skokova i 6 asistencija. Isti broj poena ubacio je Džulijan Gembl i dodao 4 skoka, dok je Marko Belineli za 18 minuta uknjižio 9 poena, 1 skok i 1 asistenciju. Drugi srpski internacionalac u Virtusu, Stefan Marković upisao je za 31 minut igre 6 poena, 6 skokova i 5 asistencija.

Sasari je na svom terenu slavio nad Brešom posle velikog preokreta koji se dogodio u trećoj četvrtini. Gosti su imali “plus 16” na kraju prve četvrtine, ali su im domaći vratili istom merom u finišu meča (86:71).

Najbolji pojedinac susreta bio je igrač Sasarija Marko Spizu sa 23 poena i 4 asistencije. U Breši najefikasniji je bio David Mos sa 16 koševa, čemu je dodao 3 asistencije. Srbin Dušan Ristić je za 9 minuta igre postigao 4 poena i upisao 3 skoka i 1 asistenciju.

Pezaro je na svom parketu uspeo da porazi žilavi tim Trsta. Naime, domaći su u prve dve četvrtine imali i dvocifreno vođstvo, ali su to uporni gosti anulirali na poluvremenu, a zatim stalno bili za petama rivalu. Međutim, igrači Pezara su u završnici imali više nerava i koncentracije i pobegli na konačnih “plus 10”.

Simone Zanoti je za domaći tim uknjižio 21 poen i 6 skokova, a kod Tršćana Milton Dojl je zabeležio 22 koša, 2 skoka i 5 asistencija.

Dramatično je bilo na utakmici u Varezeu, gde je domaćin poražen sa “pola koša” od Treviza (79:80). Vareze je prokockao 17 poena razlike, koju je imao u prvom poluvremenu, kada su gosti u trećem periodu prešli u vođstvo (46:56) i posle uzbudljive četvrte četvrtine odneli pobedničke bodove u Trevizo.

Najbolji u pobedničkoj ekipi bio je Dejvid Logan sa 23 poena, 4 skoka i 2 asistencije, a kod domaćih Toni Daglas je uknjižio 23 koša, 3 skoka i 2 asistencije. Varezeu nije pomogao ni dabl-dabl učinak Luisa Skole 19 poena i 10 skokova.

Redosled na tabeli: Milano 11-1, Brindizi 9-2, Sasari 7-5, Virtus Bolonja 7-5, Pezaro i Ređo Emilija 6-5, Trevizo 6-6, Venecija 6-5, Trento 6-6, Breša 5-7, Kremona 4-7, Kantu 4-8, Trst 3-7, Fortitudo Bolonja 3-8, Vareze 3-9, Virtus Roma 0-0.