Ruzije srušio Armani

(Photo by Francesco Richieri/EB via Getty Images)

Zahvaljujući poenima Ruzijea na osam sekundi pre kraja Vareze je na gostovanju savladao Armani iz Milana 83:81 u okviru italijanske Lege A.

Vareze je odlično počeo meč. Pred kraj prve četvrtine imali su čak 11 poena prednosti. Vodili su 24:13. Međutim, domaći sa šest brzih poena smanjuju na minus šest. U drugoj četvrtini viđena je dosta izjednačenija borba i na poluvreme Vareze odlazi sa plus četiri.

povezane vesti

Dobar trend protiv Evroligaša, Vareze je držao i u nastavku meča. Uspeli su da dođu do 68:57 u finišu treće četvrtine. Onda je usledila velika serija izabranika Etorea Mesine. Vezali su 13 poena primili samo jedan i na startu poslednje deonice praktično su prvi put poveli 70:69.

Oporavili su se brzo igrači Varezea. Sa nekoliko dobrih napada uspeli su da vrate četiri poena prednosti na ulasku u poslednji minut. U finišu je usledila prava drama. Armani sa pet vezanih poena dolazi do prednosti od pola koša 81:80 zahvaljujući Hajnsu, koji pogađa za dva poena i dodatno bacanje.

Ipak pravda je zadovoljena osam sekundi pre kraja. Ruzije je postigao koš uz faul. Dao je i slobodno bacanje za 83:81 za Vareze. U poslednjoj sekundi Datome je pokušao trojkom da donese trijumf domaćima, ali je bio neprcizan.

U pobedničkom timu Argentinac Skola je dao 18, junak Ruzije 17, a Amerikanac Daglas 16. Panter, Rodrigez i Ledaj bili su najistaknutiji u ekipi Armanija sa po 14 poena. Vladimir Micov dao je 14.

Uprkos porazu Armani je i dalje lider Lege A sa 36 poena. Vareze je četvrtim vezanim trijumfom stigao do devetog mesta i uključio se u borbu za plasman u plej of.