Sasari ubedljiv protiv Virtusa, povreda Teodosića

Miloš Teodosić, Virtus Bolonja, Robin Bencing
xMichelexNuccix xipa-agency.netx 0 via Guliver

Serija Virtusa iz Bolonje od 14 mečeva bez poraza u svim takmičenjima okončana je pošto je Sasari razbio akteulnog šampiona Italije rezultatom 108:73. Srpski košarkaš Miloš Teodosić se povredio pred kraj prvog poluvremena.

Iskusni plejmejker je proklizao prilikom polaska u dribling, pao i uhvatio se za desnu nogu, a gosti bez njega nisu mogli da utakmicu učine neizvesnom. Do povrede se Teo nije upisao u strelce, a imao je 2 skoka i 4 asistencije za 12 minuta.

Virtus je još ranije obezbedio prvu poziciju na tabeli i prednost domaćeg terena u plej-ofu italijanskog prvenstva, pa ishod naknadno odigranog meča 20. kola nije imao preveliki uticaj po tim iz Bolonje.

Niko Menijon je postigao 21 poen za Virtus, dok su se u pobedničkom sastavu istakli Ejmantas Bendžijus sa 23 poena i četiri skoka i Miro Bilan sa 15 poena i šest skokova.

Ukoliko se ispostavi da je Teodosić teže povređen, izabranici Serđa Skariola će se naći u nezavidnoj poziciji pred plej-of italijanske lige i finale Evrokupa, koje Virtus igra 11. maja protiv Burse koju sa klupe predvodi Dušan Alimpijević.

Sasari sledeći meč igra protiv Varezea u gostima, dok Virtus dočekuje Brešu. Oba meča su na programu u nedelju i predstavljaju poslednje duele ovih timova u regularnom delu sezone italijanske lige.