Slavlje Bolonjeza, dabl-dabl sjajnog Teodosića

Košarka ostalo 17. jan 202122:58 > 22:58 0 komentara
7DayEurocup/Virtus via Giulia Pesino

U nedeljnim mečevima u italijanskoj elitnoj ligi postignuti su ovi rezultati: Kantu - Virtus Bolonja 82:91, Milano - Ređo Emilija 102:73, Kremona - Trst 80:101, Brindizi - Venecija 77:89, Sasari - Pezaro 99:74, Trento - Trevizo 76:82.

Virtus Bolonja je u gostima rutinski savladao ekipu Kantua posle bolje i sigurnije igre u većem delu susreta. Izabranici Aleksandra Đorđevića su od starta poveli i održavali jednocifrenu prednost, ali su ih domaći sustigli na poluvremenu (38:39). Bolonjezi su, predvođeni raspoloženim Teodosićem i Gejmblom, u trećoj četvrtini odmakli na “plus 14” (59:73) i do kraja susreta uspeli da sačuvaju kapital dovoljan za miran trijumf.

Džulijan Gejmbl je upisao 25 koševa, 6 skokova, a sjajni Miloš Teodosić dabl-dabl partiju sa 17 poena (4-2 za dva, 6-4 za tri, 1-1 slobodna bacanja), 4 skoka i 12 asistencija!

Stefan Marković je postigao svega 2 poena, ali je zato imao 5 skokova i 9 asistencija.

U poraženom timu Frenk Brendon Gejns je uknjižio 24 poena, 4 skoka i 2 asistencije, a Kavel Bigbi Vilijams dabl-dabl učinak, 21 koš i 11 skokova.

Milano je sa pola snage opravdao ulogu izrazitog favorita u duelu sa Ređo Emilijom i učvrstio se na čelu tabele. Milanezi su deklasirali rivala, maltene od starta meča imali dvocifrenu prednost, u prvom poluvremenu postigli čak 62 poena naspram protivničkih 36. Bio je to neravnopravan okršaj, u kojem su domaći do kraja imali vođstvo i od 34 poena i lagano slavili.

U pobedničkoj ekipi najbolji su bili Serhio Rodrigez sa 18 poena i 7 asistencija i Luiđi Datome sa 15 poena, a u poraženoj Leonardo Kandi je upisao 17 poena, 1 skok i 7 asistencija.

Trst je ubedljivo trijumfovao na gostovanju u Kremoni protiv istoimenog domaćeg tima, posle preokreta, koji je načinio početkom drugog poluvremena. Domaći su u prvih 20 minuta uglavnom bili u jednocifrenom vođstvu, ali je ekipa Trsta potom zaigrala furiozno i odmakla na “plus 20” u završnici susreta.

Andrejs Grazulis iz Trsta je uknjižio 17 poena, 4 skoka i 1 asistenciju, a njegov saigrač Markos Delia 14 poena, 8 skokova i 3 asistencije. U ekipi Kremone istakao se Džervis Vilijams, sa 19 koševa i 9 skokova.

Brindizi je na svom terenu poražen od Venecije, koja je pokazala veću sigurnost u drugom poluvremenu, posle ravnopravne borbe u prvih 20 minuta.

Gosti su pri kraju trećeg perioda imali “plus 16” i takav odnos snaga je ostao do samog kraja.

Majkl Bramos je za Veneciju zabeležio 20 poena i 6 skokova, a D’Anđelo Herison iz Brindizija je imao 20 poena i 7 asistencija.

Sasari je ubedljivo porazio ekipu Pezara, od početka utakmice je konstantno povećavao vođstvo, koje je u finišu meča iznosilo maksimalnih 27 poena.

U pobedničkoj ekipi Džejson Barnel je upisao 17 poena, 5 skokova i 4 asitencije, a Elmantas Bendzius 16 koševa, 3 skoka i 2 asistencije, Miro Bilan je imao dabl-dabl učinak, 14 poena, 10 skokova i 3 asistencije..

Henri Drel iz Pezara je zabeležio 16 koševa i 5 skokova.

Trevizo je trijumfovao u gostima nad Trentom, tako što je napravio preokret u drugoj četvrtini i do kraja susreta bio u jednocifrenoj prednosti.

Dejvid Logan je za pobednički tim je postigao 19 poena, uz 2 skoka i 2 asistencije, a Henri Vilijams u poraženoj ekipi je zabeležio 18 koševa, 5 skokova i 4 asistencije.

Poredak na tabeli: Milano 13-1, Brindizi 10-4, Sasari i Virtus Bolonja 10-5, Venecija 9-6, Trst 7-7, Trevizo i Pezaro 7-8, Kremona 6-8, Ređo Emilija i Trento 6-9, Breša i Fortitudo Bolonja 5-9, Kantu 4-11, Vareze 3-9, Virtus Roma 0-0.