Srpski trio slavio u Trstu, Teo i Marković 10 asistencija

Italija 13. dec. 202020:22 > 22:22
KK Partizan NIS

U 11. kolu italijanskog palakanestra u nedelju je odigrano šest utakmica. Postignuti su sledeći rezultati: Trst - Virtus Bolonja 60:77, Sasari - Trevizo 97:93, Breša - Venecija 71:69, Milano - Brindizi 82:88, Vareze - Ređo Emilija 76:89, Trento - Kantu 74:73.

Virtus Bolonja je posle nedavnih potresa, pokušaja smene Aleksandra Đorđevića, uspeo da sredi redove i ubedljivo slavi u Trstu. Pokazalo se da je šok terapija uspela i da je uprava napravila pravi potez što je povukla odluku o otkazu Đorđeviću i ekipa je odradila posao na nivou.

Od početka utakmice Bolonjezi su zaigrali čvrsto i sigurno, o čemu govori rezultat uvodne četvrtine 7:20, a u istom ritmu su nastavili i do poluvremena (25:43). Do kraja su održavali visoku prednost i lagano trijumfovali.

Džulijan Gejmbl iz Virtusa je zabeležio 18 poena i 11 skokova, za dabl-dabl učinak, a srpski tandem Teodosić-Marković postigao je po 5 poena. Miloš Teodosić je upisao i 3 skoka i 5 asistencija, a Stefan Marković “tri petice”, 5 skokova i 5 asistencija.

U poraženoj ekipi najefikasniji je bio Milton Dojl, koji je uknjižio 15 koševa, 4 skoka i 3 asistencije.

Sasari je na svom terenu izborio tesnu pobedu u duelu sa Trevizom. Gosti su posle prve četvrtine imali vođstvo 21:29, ali su u drugom periodu postigli svega 9 poena, naspram 19 Sasarija, imali prednost oko desetak poena. Domaći su i u nastavku susreta bili ubedljiviji, ali se i Trevizo probudio u završnici (81:79), međutim, Sasari je ponovo odmakao na pristojnu razliku za konačan trijumf.

U pobedničkom timu najbolji je bio Džejson Barnel sa dabl-dabl partijom, 20 poena i 10 skokova. Kod poraženih, Dejvid Logan je upisao 25 poena i 3 asistencije, Di Vejn Rasel 20 koševa, 2 skoka i 6 asistencija.

Breša i Venecija su vodili žestoku borbu za bodove, a na kraju je slavio domaći tim. U prvom poluvremenu odigrane su dve potpuno različite četvrtine, posle 10 minuta igre bilo je 23:12, a u drugoj je istom merom uzvratio tim gostiju i tu deonicu dobio 15:23. Treća četvrtina je ponovo donela dobru igru domaćih, pa se u poslednji period ušlo kod 59:47. Gosti su do kraja susreta pokušavali da preokrenu rezultat u svoju korist, stigli do 69:67, ali domaći su sa još dva poena overili trijumf.

Keni Čeri iz Breše je postigao 14 poena i imao 4 asistencije, dok je prvotimac Venecije Oustin Dej imao dabl-dabl učinak, 22 poena i 10 skokova.

Brindizi je pružio vrlo dobru igru i srušio u gostima favorizovani tim Milana. Ekipe su se smenjivale u vođstvu, ali su gosti u finišu bili sigurniji. Najbolji u Breši je bio Di Anđelo Herison sa 20 koševa, 7 skokova i 5 asistencija, dok je Luiđi Datome iz Milana upisao 16 koševa i 6 skokova.

Ređo Emilija je u gostima savladala Vareze, na meču sa neobičnim rezultatima četvrtina (12:14, 23:19, 8:24, 33:32). Na mali broj poena igrano je u prvoj i u trećoj deonici, a pravi “revolveraški” obračun dogodio se u poslednjoj. Posle izjednačene igre, gosti su na kraju treće deonice odmakli na “plus 13” (43:57), zatim u finišu

stigli i do okruglog vođstva i rezultata – 50:70!

U Varezeu su po 21 poen postigli Luis Skola i Arturs Strautins, pri čemu je Argentinac imao i 5 skokova i 2 asistencije, a Letonac 7 skokova. A u pobedničkoj ekipi Brendon Tejlor je upisao 28 poena i 4 skoka i 3 asistencije.

Mnogo uzbuđenja bilo je na meču Trento – Kantu, u kojem je domaćin slavio sa “pola koša”. Trento je u prvoj četvrtini imao preimućstvo od svega nekoliko poena, koje je u drugoj deonici uvećao na maksimalnih 16, ali je potom posustao i na poluvremenu je bilo 42:40. U nastavku je krenula ofanziva gostiju, koji su u trećem kvartalu konstantno vodili, imali najveću prednost od 8 poena. U završnicu se ušlo kod egal situacije, nekoliko minuta je Trento vodio 4,5 poena, a zatim je Kantu prešao u vođstvo, koje se takođe kretalo od 3 do 5 poena.

Međutim, na samom kraju, posle 70:73, domaći uspevaju najpre sa linije penala, a zatim iz igre da stignu do minimalne pobede. U pobedničkom sastavu Kori Vilijams je uknjižio 25 koševa i 5 skokova, a u poraženom Dante Džonson 17 poena i 4 skoka.

Poredak na tabeli: Brindizi i Milano 9-1, Virtus Bolonja 6-4, Trento 6-5, Sasari  i Ređo Emilija 5-4, Kremona 4-4, Trevizo, Pezaro i Venecija 4-5, Breša 4-6, Vareze 3-7, Trst 2-4, Fortitudo Bolonja, Kantu i Virtus Roma 2-7.