Teo nosio Saletov Virtus do brejka protiv Armanija

Košarka 5. jun 202122:59 > 23:14 1 komentar
Aleksandar Đorđević
Guliver Images / Nicolas Armer/picture-alliance/dpa/AP Images

U prvoj utakmici finalne serije plej-ofa italijanskog šampionata košarkaši Virtusa slavili su u gostima protiv Armanija u Milanu rezultatom 83:77. Najefikasniji u timu iz Bolonje, koji predvodi srpski trener Aleksandar Đorđević, bio je plejmejker Miloš Teodosić.

Palakanestro:

Teodosić je na parketu proveo 27 minuta, postigao je 19 poena, iz igre je šutirao 4/13, a imao je 1 skok i 7 asistencija. Kajl Vims ga je pratio sa 15 poena i 8 asistencija, a veteran Marko Belineli dodao je 9 poena.

Srpski bek Stefan Marković imao je 7 poena, 2 skoka i 5 asistencija.

U poraženom timu, u kojem nije bilo Vladimir Micova, po 16 poena ubacili su Kevin Panter i Zek Ledej, a 15 je dodao Luiđi Datome.

Do dvocifrene razlike „Crno V“ stiglo je u drugom poluvremenu, a Đorđevićevi izabranici izdržali su napad učesnika nedavno završenog F4 Evrolige i došli do vredne pobede u gostima.

Naredna utakmica serije na programu je u ponedeljak, takođe u Milanu, a do titule će doći ekipa koja prva ostvari četiri pobede.

Završnicu italijanskog košarkaškog šampionata pratite u direktnim prenosima samo na kanalima Sport kluba.