Teodosić i Belineli srušili Veneciju

7DayEurocup/Virtus via Giulia Pesino

Ekipa Virtus Bolonje nastavlja seriju dobrih rezultata, u 21. kolu italijanske Serije A izabranici Aleksandra Đorđevića savladali su Veneciju 77:72. U drugom subotnjem susretu Vareze je savladao tim Sasarija 89:74.

Palakanestro:

Na meču u Bolonji nisu izostala uzbuđenja, već u prvom periodu bilo je nekoliko preokreta, a na kraju prvog poluvremena na semaforu je stajalo 33:40. Gosti su i u nastavku bili ubedljviji i imali jednocifreno vođstvo, ali su Bolonjezi u četvrtom periodu preokrenuli rezultat na 64:63 i do kraja utakmice dozvolili ekipi Venecije da samo jednom povede (72:71). Virtus, predvođen raspoloženim Teodosićem i Belinelijem nije dozvolio iznenađenje na svom parketu.

Marko Belineli je upisao 19 poena, 6 skokova i 2 asistencije, a Miloš Teodosić za 27 minuta 17 poena ( 5-5 za dva, 4-2  za tri, 3-1 slobodna bacanja) i tome dodao 3 skoka i 9 asistencija. Stefan Marković je za 26 minuta uknjižio 4 poena (3-2 za dva, 5-1 za tri, 2-1 slobodna bacanja), uz 3 skoka i 2 asistencije.

U Veneciji Stefano Tonut je zabeležio 22 poena, 3 skoka i 7 asistencija.

Vareze je u duelu sa Sasarijem pre kraja prvog poluvremena prešao u vođstvo i preuzeo potpunu kontrolu nad igrom i rezultatom.

Toni Daglas iz pobedničke ekipe je zabeležio 22 poena, 4 skoka i 7 asistencija, a Marko Spizu iz Sasarija 19 poena, 2 skoka i 5 asistencija.

Tabela: Milano 16-2, Virtus Bolonja 14-6, Brindizi 13-5, Sasari 13-6, Venecija 12-8,, Pezaro 9-9, Breša i Trst 9-10, Trevizo 8-11, Fortitudo Bolonja 7-11, Kremona i Ređo Emilija 7-12, Trento i Kantu 6-13, Vareze 6-14, Virtus Roma 0-0.