Teova magija nedovoljna za pobedu

KK Partizan NIS

U derbiju 22. kola Virtus Bolonja je poražena u gostima od Brindizija - 91:85, a u drugom subotnjem duelu, Trst je savladao Ređo Emiliju - 96:70.

Na meču u Brindiziju u prvom poluvremenu je vođena ravnopravna borba, s tim što su Bolonjezi posle prvih 20 minuta imali „plus 5“, a u trećoj četvrtini je ponovo bila egal situacija. U poslednjoj deonici domaći su stekli 5, 6 poena prednosti i to vođstvo sačuvali do kraja susreta.

Najzaslužniji za pobedu Brindizija su bili Džošua Bostik sa 27 poena, 4 skoka i 2 asistencije i Nik Perkins sa 19 koševa, 8 skokova i 1 asistencijom.

U ekipi trenera Aleksandra Đorđevića najefikasniji je bio Džulijan Gembl sa 18 poena, čemu je dodao 9 skokova i 2 asistencije. Miloš Teodosić je pružio sasvim solidnu partiju, za 26 minuta je ubacio 15 poena (6-2 za dva, 8-3 za tri, 3-2 slobodna bacanja), a uz to je imao 1 skok i 4 asistencije, od kojih je najatraktivnija upućena Vins Hanteru.

Stefan Marković je za istu minutažu postigao 4 poena (4-1 za tri, 2-1 slobodna bacanja) i  dodao 4 asistencije.

Trst je ubedljivo slavio u gostima protiv Ređo Emilije, domaći su odolevali do početka drugog perioda, a gosti su potom konstantno vodili i povećavali razliku do maksimalnih 26 poena.

U pobedničkom timu najbolji su bili Milton Dojl sa 18 poena, 2 skoka i 4 asistencije, Majki Henri sa 18 poena, 3 skoka i 3 asistencije i Huan Manuel Fernandez sa 17 koševa, 4 skoka i 4 asistencije.

Za ekipu Ređo Emilije Frank Elegar je uknjižio 16 poena, 4 skoka, a Brajton Lemar 15 poena, 5 skokova i 1 asistenciju.

Tabela: Milano 16-3, Brindizi 15-5, Virtus Bolonja 14-7, Sasari 13-6, Venecija 12-8, Trst 11-10, Pezaro i Breša 9-10, Trevizo 9-11, Kremona 8-12, Fortitudo Bolonja 7-12,   Trento 7-13, Ređo Emilija 7-14, Kantu i Vareze 6-14, Virtus Roma 0-0.