Venecija pala u Bolonji, tesna pobeda Kremone

Turkish Airlines EuroLeague

U preostala dva nedeljna susreta 13. kola italijanske elitne lige Venecija je u Bolonji poražena od Fortituda 76:72, što znači da u ne baš dobrom raspoloženju dočekuje predstojeći duel sa Partizanom u Evrokupu. U drugom večernjem duelu odmerili su snage Kremona i Brindizi, a slavio je domaći tim 96:94.

Venecija nije uspela da opravda bolji plasman na tabeli od autsajdera Fortitudo Bolonje. Domaćin je držao konce igre većim delom utakmice i zasluženo slavio. Bolonjezi su održavali jednocifrenu prednost do sredine treće četvrtine, kada su se gosti trgli i napravili preokret, ali kratkog daha. Već na startu poslednje deonice domaći su ponovo preuzeli kontrolu igre i nisu dozvolili rivalu da ugrozi njihovo vođstvo, koje nije prelazilo 7 poena.