Virtus bez Tea se spotakao u Napulju

Košarka ostalo 24. okt 202115:06 > 22:57 1 komentar
Serđo Skariolo
Guliver Image/ xMichelexNuccix

U najzanimljivijem nedeljnom meču 5. kola italijanske Serija "A" austajder Napoli savladao je favorita, Virtus Bolonju - 92:89. A na preostalim utakmicama su postignuti sledeći rezultati: Trento - Trevizo 75:79, Trst - Tortona 88:57, Vareze - Ređo Emilija 67:106 i Sasari - Breša 65:76.

Virtus Bolonja i dalje bez pomoći povređenog Miloša Teodosića, doživela je prvi ovosezonski poraz u elitnom šampionatu Italije. Izabranici trenera Serđa Skariola spotakli su se u Napulju, poklekli pred naletom motivisanog autsajdera.

Virtus je bio u vođstvu samo početkom utakmice, ali Napoli je ubrzo preuzeo konce igre u ruke i u dva navrata imao prednost od 5 poena. Do sredine druge četvrtine vodila se, uglavnom, ravnopravna borba, s tim što su domaći ipak, održavali minimalno preimućstvo, koje su postepeno uvećavali do „plus 11“ na poluvremenu (48:37).

Napolitanci su skoro do pred kraj susreta držali Bolonjeze na sličnoj rezultatskoj distanci, ali je usledila dramatična završnica, kada su se gosti primakli na poen zaostatka (90:89). Potom Napoli sa linije slobodnog bacanja stavlja tačku na ovaj meč i stiže do druge pobede.

Markis Mek Dafi je za Napoli upisao 22 poena, 7 skokova i 2 asistencije, a Kajl Vims u Virtusu uknjižio je 23 poena, 5 skokova i 1 asistenciju.

Trevizo je savladao u gostima ekipu Trentina posle uzbudljive borbe. Nikola Akelo iz Treviza je zabeležio 14 poena, 7 skokova i 2 asistencije, a Toto Forej iz Trentina 15 poena i 4 skokova.

Trst je visoko porazio Tortonu, koja je pružala otpor jedino u prvim minutima susreta, a posle je samo bilo pitanje kojom razlikom će domaćin da pobedi. U ekipi Trsta Sagaba Konate je uknjižio 17 poena i 7 skokova, a u Tortoni Majki Daum 18 poena i 6 skokova.

Ređo Emilija je deklasirala Vareze u gostima, Brajant Kraford je postigao 18 poena i dodao 3 asistencije, a Trej Keli iz Varezea je na svom kontu imao 17 poena i 2 asistencije.

Breša je pobedila Sasari na gostujućem terenu posle bolje igre u većem delu utakmice i uglavnom, dvocifrenog vođstva, koje je na kraju trećeg kvartala iznosilo maksimalnih 16 poena.

Svoj tim do pobede je predvodio Amedeo Dela Vale sa 21 poenom i 2 asistencije, a istakao se i Naz Mitru Long sa dabl-dabl učinkom, 17 poena, 10 skokova i 6 asistencija.

U poraženom sastavu Emantas Benzius je utakmicu završio sa 16 poena, 6 skokova i 2 asistencije.

Poredak na tabeli: Milano 5-0, Virtus Bolonja i Brindizi 4-1, Sasari, Trst, Ređo Emilija, Trevizo 3-2,  Venecija, Trentino, Breša, Tortona, Basket Napoli, Kremona 2-3, Fortitudo Bolonja, Vareze i Pezaro 1-4.