Virtus deklasirao Trevizo, Teodosiću samo 8 minuta

Italija 21. apr. 202122:25
Marko Belineli
Kelley L Cox-USA TODAY Sports

Košarkaši Virtusa ubedljivo su u Bolonji u 27. kolu prvenstva Italije pobedili Trevizo - 97:68.

Ekipa trenera Aleksandra Đorđevića već posle prve četvrtine imala je 12 poena prednosti (27:15), a na odmor je otišla sa velikih 51:32.

Domaći tim nije popuštao ni u drugom poluvremenu, tako da je u finišu bilo maksimalnih plus 32 (97:65).

Džulijus Gembl je bio najefikasniji sa 16 poena, Marko Belineli i Vins Hanter su dodali po 13, a Avudu Abas 12. Srpski plejmejker Miloš Teodosić na terenu je proveo svega osam minuta i za to vreme je zabeležio skok i četiri asistencije, Stefan Nikolić je postigao 2 poena, dok Stefan Marković nije bio u sastavu.

U poraženoj ekipi Mateo Imbro je upisao 12, a Dejvid Logan 11 poena.

Virtus je treći sa učinkom 19-8 i u sledećem kolu dočekuje Trento, koji je ubedljivo poražen na gostovanju Sasariju 94:76.

Trevizo je šesti sa 14-13, a njihov naredni rival će biti Venecija.