Virtus dobio „izgubljeni“ meč, Teo solidan

Miloš Teodosić
xMattiaxRadonix xipa-agency.netx 0 via Guliver

Na nedeljnim utakmicama 23. kola italijanske Serije "A" postignuti su ovi rezultati: Virtus - Venecija 81:77, Vareze - Pezaro 76:87, Breša - Milano 82:74, Brindizi - Kremona 87:65, Ređo Emilija - Sasari 85:81(71:71), Trst - Fortitudo 77:85.

Virtus je dobio praktično izgubljeni meč. Bolonjezi su još u drugoj četvrtini bili u zaostatku 22 poena, a Venecija je konstantnu prednost održavala do uvodnih minuta četvrtog perioda. Tada je tim Serđa Skariola napravio preokret i preuzeo potpunu kontrolu nad igrom i rezultatom.

U timu Virtusa Denijel Heket je uknjižio 16 poena, 8 skokova i 2 asistencije, a Miloš Teodosić za 24 minuta 11 poena (5-0 za dva, 7-3 za tri, 2-2 slobodna bacanja), 4 skoka i 8 asistencija. A Džordan Tiodor je za Veneciju zabeležio 15 poena, 7 skokova i 7 asistencija.

Pezaro je bez problema slavio u gostima protiv Varezea, posle konstantnog vođstva, najpre jednocifrenog, a kasnije i dvocifrenog. Vinsent Senford je u pobedi svog tima učestvovao sa 26 poena, 4 skoka i 1 asistencijom, a u Varezeu Đovani De Nikolao je imao dabl-dabl učinak, 15 poena, 2 skoka i 11 asistencija.

Lider palakanestra, Milano, spotakao se na gostovanju Breši. Domaći su celu utakmicu igrali sigurnije i imali osetno preimućstvo. Naz Mitru Long je za Brešu uknjižio 22 poena i 4 skoka,  a Amedeo Dela Vale 21 poen, 5 skokova i 4 asistencije.

Brindizi je ubedljivo porazio Kremonu, predvođen D’Angelom Harisonom, koji je meč završio sa 20 poena, 5 skokova i 2 asistencije. Na drugoj strani, Mateo Spanjolo je zabeležio 20 poena i 5 skokova.

Ređo Emilija i Sasari su odigrali utakmicu sa pun preokreta i uzbuđenja, a u produžetku se bolje snašao domaći tim, koji je u svih dodatnih 5 minuta diktirao tempo.

Mikael Hopkins je za pobednike upisao dabl-dabl, 18 poena, 12 skokova i 3 asistencije, a Elimantas Bendzius za Sasari 25 poena, 3 skoka i 1 asistenciju.

Fortitudo je trijumfovao u dinamičnom susretu u Trstu, posle mnogo oscilacija i preokreta. Bolonjeze je predvodio Branden Frejzer, koji je postigao 18 poena i dodao po 3 skoka i asistencije.

Tabela: Milano, Virtus 18-3, Breša 15-7, Ređo Emilija, Tortona 12-10, Brindizi 11-11, Sasari 10-11, Vareze, Venecija, Trst 10-12, Trevizo 9-12, Trentino, Pezaro 9-13, Napoli 8-14, Fortitudo 7-15, Kremona 6-16.