Virtusu gradski derbi, Teo i Stefan solidni

7DayEurocup/Virtus via Giulia Pesino

Gradski, bolonjski derbi 24. kola italijanske Serije A pripao je Virtusu, koji je savladao tim Fortituda 81:73. U ostalim nedeljnim mečevima palakanestra postignuti su ovi rezultati: Venecija - Milano 69:63, Breša - Brindizi 68:74, Vareze - Trento 88:70, Trevizo - Trst 95:76.

Virtus je imao osetno vođstvo u prvom poluvremenu, ali je do kraja susreta vođena uzbudljiva borba, u kojoj su se bolje snašli izabranici trenera Aleksandra Đorđevića.

U pobedničkom timu, Marko Belineli je bio najefikasniji sa 23 poena, imao i 3 skoka i 1 asistenciju

a Miloš Teodosić je za 17 minuta postigao 12 poena (4-3 za dva, 5-1 za tri, 3-3 slobodna bacanja), 3 skoka i 3 asistencije, dok je Stefan Marković za 16 minuta upisao 2 poena (1-1 za dva, 4-0 za tri), 4 skoka i 6 asistencija.

Lider, Milano je pao u Veneciji. Domaći su sružili favorita posle rezultatske klackalice u prvom poluvremenu i stabilne igre u drugih 20 minuta. U Veneciji je Džeremi Čepel zabeležio 15 poena, a Kevin Panter iz Milana 13 poena i 3 skoka, dok je Vladimir Micov za 17 minuta postigao 5 poena i dodao 2 skoka i 3 asistencije.

Brindizi je slavio u gostima protiv Breše, zahvaljujući pre svega, dobroj igri Džošue Bostika, koji je upisao 22 poena, 5 skokova i 3 asistencije, a kod domaćih Tajler Kalinoski je postigao takođe 22 poena i dodao 3 skoka i 4 asistencije

Vareze je visoko porazio tim Trentina, a najbolji u pobedničkom sastavu bio je Entoni Braun sa 21 poenom i 3 asistencije.

Trevizo i Trst su igrali ravnopravno samo u prvoj četvrtini, posle togasu domaći pregazili goste, u drugom poluvremenu su konstantno dvocifreno preimućstvo povećali na maksimalnih „plus 20“. Centralna figura susreta bio je Mihal Sokolovski iz Treviza, sa 28 poena,  2 skoka, a njegov saigrač Dejvid Logan je upisao 25 poena i 2 asistencije.

Tabela: Milan 18-4, Brindizi 16-5, Virtus Bolonja 16-7, Sasari 14-6, Venecija 14-8, Trevizo 12-11, Trst 11-12, Pezaro 9-12, Breša 9-13, Fortitudo, Vareze i Trento 8-14, Kremona 8-15, Kantu i Ređo Emilija 7-15, Virtus Roma 0-0.