KLS: Dinamik potopio „Jezero“

KLS

U 13. kolu Košarkaške lige Srbije u subotu su odigrane dve utakmice: Napredak - Pirot 92:72 i Radnički - Dinamik 89:96.

Aleksinčani su sa pola snage, ubedljivo savladali goste iz Pirota. Rivali su igrali ravnopravno do finiša prve deonice, kada su domaći posle 16:16, napravili seriju 7:0 i posle prvih 10 minuta igre imali “plus 7” (23:16). Napredak je, kako je meč odmicao, sve više dominirao i povećavao rezultatsku prednost, pa je na poluvremenu bilo 48:34, pa u 23. minutu 60:38, a tri minuta kasnije 68:45. Gosti su uzalduno pokušavali da izbore častan poraz.

U ekipi Napretka Ivan Saičić je pružio dabl-dabl partiju, 18 poena i 11 skokova, a kod Piroćanaca Mladen Pantić je upisao 22 koša i 6 skokova.

Na meču u kragujevačkom “Jezeru” bilo je mnogo uzbuđenja i više preokreta. Favorizovani Radnički je na startu poveo 5:0, ali su gosti preokrenuli na 7:15 u 5. minutu, a zatim vodili 9:20. Furiozni Beograđani su pred kraj prvog perioda stigli do “plus 15” (15:30), a zatim i u drugom periodu nastavili nemilice da gaze rivala (20:39, 13. minut).

Kragujevčani su uspeli da pre odlaska na veliki odmor prepolove prednost protivnika (49:58), a u nastavku uhvate priključak i posle se primaknu na 60:62 (26. minut), da bi početkom četvrtog perioda  napravili preokret (77:74, 32. minut). Međutim, gosti potom preokreću situaciju u svoju korist (81:88, 36. minut), a onda  je usledila kratkotrajna drama. Posle rezultatske klackalice Dinamik definitivno „beži“ sa četiri, pet poena viška i meč pobednički privodi kraju.

U Radničkom je Filip Dumić uknjižio 20 koševa, 3 skoka i 9 asistencija, a u pobedničkoj ekipi Gregor Glas je upisao 25 poena i 5 skokova, Akaj Mert je imao dabl-dabl učinak, 20 poena, 6 skokova i 13 asistencija, a Bojan Tomašević 22 poena i 3 skoka.

Poredak na tabeli: Vojvodina 9-1, Radnički 6-6, Zlatibor 8-1, Napredak 5-7, Tamiš, Kolubara 6-5, Dunav 5-7, Novi Pazar 6-4, Pirot 3-10, Dinamik i Sloboda 5-5, OKK Beograd 4-7, Sloga 3-8, Mladost 6-1, Vršac 3-6, Metalac 3-5.