WNBA: Links izjednačio, Ana bez poena

Košarka ostalo 12. okt. 20164:34 > 4:36
Hannah Foslien/Getty Images

Košarkašice Minesota Linksa izjednačile su na 1-1 u finalnoj seriji WNBA lige pobedom na svom terenu nad Los Anđeles Sparksima sa 79:60. Srpska košarkašica Ana Dabović odigrala je nešto manje od četiri i po minuta za poraženi tim i nije se upisala u strelce.

Domaći tim je u Mineapolisu utakmicu prelomio u drugoj četvrtini, tokom koje je došao do dvocifrene prednosti. Iako su Sparksi pokušali da priprete u trećem periodu, domaće igračice su pojačale tempo i ostvarile ubedljivu pobedu.

Najbolja u trijumfu Linksa bila je Maja Mur sa 21 poenom i 12 skokova, Sejmon Ogastus je dodala 14 poena, a Silvija Fauls 13 poena i 15 skokova.

Na drugoj strani, Neka Ogvumike je utakmicu završila sa 14 poena i 12 skokova, dok je Alana Bird upisala 13 poena i pet skokova.

Dabovićeva je upisala samo jednu asistenciju, dok je crnogorska košarkašica Jelena Dubljević ostala na klupi Sparksa.

Finalna serija najjače lige za košarkašice na svetu igra se na tri pobede, a naredna utakmica igra se u noći između subote i nedelje.