Jusuf Nurkić i Nikola Vučević igraju dobro u NBA predsezoni, a Džanan Musa upisao je prve NBA poene.
U redovnom pregledu učinka košarkaša iz Crne Gore, BiH i Makedonije koji igraju u inostranstvu naći ćete nekoliko odličnih partija – Nedim Đedović u drugoj ligi Španije, zatim Haris Delalić u Belgiji, Nemanja Đurišić takođe u Belgiji…
Na standardno visokom nivou bili su Bojan Dubljević i Vladimir Dragičević, a evo i kompletnog pregleda:
BOSNA I HERCEGOVINA
NBA
Jusuf Nurkić (Portland Trejl Blejzers), pobeda nad Sansima 115:93 – 16p (4-12 iz igre za 20 min), 9sk, 2ast
poraz od Džeza 123:112 – 20p (8-9 iz igre za 24 min), 11sk, 5bl.
Džanan Musa (Bruklin Nets), pobeda nad Pistonsima 110:108 – 2p (1-2 iz igre za 11 min), 1sk.
Španija
Emir Sulejmanović (Breogan), poraz od Gran Kanarije 96:72 – 8p (3-4 iz igre za 18 min), 5sk, 4 izg. lopte
Lazar Mutić (Mursija), nije bio u timu
Kenan Karahodžić (Ueska, druga liga), pobeda nad Betisom 92:84 – 8p (3-6 iz igre za 11 min)
Nedim Đedović (Araberi, druga liga), poraz od Melilje 111:109 – 19p (5-20 iz igre za 33 min), 8sk, 1ast
Nemačka
Nihad Đedović (Bajern Minhen), nije bio u timu
Robert Drijenčić (Oldenburg), nije bio u timu
Francuska
Elmedin Kikanović (Monako), pobeda nad Nanterom 75:63 – 9p (4-12 iz igre za 28 min), 5sk, 1ast
Robert Rotbart (Le Portel), poraz od Le Mana 102:82 – 7p (3-8 iz igre za 14 min), 5sk, 1ast
Austrija
Marinko Nakić (Kapfenberg), pobeda nad Timbevulvsima 101:82 – bez učinka za 4 mib.
Edin Bavčić (Klosternojburg), pobeda nad Gracom 83:76 – 11p (4-7 iz igre za 29 min), 9sk, 2ast
Belgija
Haris Delalić (Leuven), poraz od Šarlroe 76:66 – 23p (7-13 iz igre za 33 min), 3sk, 3ast
Nedim Buza (Ostende), pobeda nad Briselom 84:83 – 2p (1-3 iz igre za 6 min)
Ostalo
Milan Milošević (Lavrio, Grčka), poraz od Arisa 73:70 – 17p (4-12 iz igre za 25 min), 5sk, 3ast
Bojan Šarčević (Kauhajoki, Finska), pobeda nad Vilpasom 115:112 – 16p (6-14 iz igre za 33 min), 4sk, 7ast
Muhamed Pašalić (Oradea, Rumunija), pobeda nad Temišvarom 76:65 – 11p (3-7 iz igre za 22 min), 2sk, 4ast
Kemal Karahodžić (KTE Duna, Mađarska), pobeda nad DEAC 95:81 – 14p (5-10 iz igre za 26 min), 7sk, 3ast
CRNA GORA
NBA
Nikola Vučević (Orlando Medžik), poraz od Hita 90:89 – 22p (9-18 za 31 min), 14sk, 3ast
Španija
Bojan Dubljević (Valensija), pobeda nad Mursijom 81:68 – 15p (5-8 iz igre za 23 min), 6sk, 1ast
Marko Todorović (Huventud), pobeda nad Manresom 67:66 – 3p (0-1 iz igre za 15 min), 3sk, 1ast
Blagota Sekulić (Gipuskoa), poraz od Baskonije 85:65 – 9p (4-11 iz igre za 26 min), 11sk, 2ast
Dino Radončić (Burgos), poraz od Saragose 93:79 – 3p (1-4 iz igre za 12 min), 2sk, 2ast
Nemanja Radović (Saragosa), pobeda nad Burgosom 93:79 – 8p (4-9 iz igre za 26 min), 3sk, 2bl.
VTB i Rusija
Vladimir Dragičević (Nižnji Novgorod), poraz od Kaleva 82:68 – 19p (8-10 iz igre za 28 min), 8sk, 2ast
Poljska
Boris Savović (Stelmet Zijelona Gora), pobeda nad Dabrovom 87:81 – 20p (8-10 iz igre za 31 min), 9sk, 3ast
Vladimir Mihailović (Anvil), poraz od Aseka 98:89 – 9p (4-8 iz igre za 15 min), 5sk.
Mađarska
Miloš Borisov (DEAC), poraz od KTE Dune 95:81 – 29p (12-23 iz igre za 36 min), 10sk, 1ast
Milija Miković (ZTE KK), tim nije igrao
Rumunija
Maksim Šturanović (Pitešti), poraz od Kluža 80:76 – 9p (2-4 iz igre za 18 min), 9sk, 1ast
Miloš Komatina (Temišvar), poraz od Oradee 76:65 – 4p (2-6 iz igre za 28 min), 6sk, 2ast
Slovačka
Goran Bulatović (Inter Bratislava), tim nije igrao
Marko Popović (Prjevidza), pobeda nad Žilinom 83:73 – 2p (1-4 iz igre za 11 min), 2sk, 2ast
Švajcarska
Slobodan Miljanić (Masanjo), pobeda nad Svis Centralom 71:61 – 15p (5-11 iz igre za 32 min), 4sk.
Nemanja Ćalasan (Starvings), poraz od Lejkersa 67:59 – 15p (7-14 iz igre za 33 min), 6sk, 3ast
Ostalo
Bojan Subotić (Telekom Bon, Nemačka), pobeda nad Bremerhavnom 89:69 – 8p (3-5 iz igre za 17 min), 5sk.
Milko Bjelica (Tojota Alvark, Japan), pobeda nad Hitaćijem 87:79 – nije bio u timu
Nemanja Đurišić (Ostende, Belgija), pobeda nad Briselom 84:83 – 23p (10-17 iz igre za 27 min), 5sk, 5ast
Marko Loncović (Oliveirense, Portugal), pobeda nad Madeirom 86:56 – 14p (5-8 iz igre za 24 min), 8sk.
Bojan Bakić (Kolin, Češka), nije bio u timu
Miloš Pajović (Kolin, Češka), poraz od Nimburka 116:95 – 12p (4-5 iz igre za 19 min), 2sk, 1ast
Danijel Marsenić (Vulfpek, Danska), pobeda nad Verloseom 95:86 – bez šuta iz igre, 2sk, 1ast i 3 izg. lopte za 3 min.
MAKEDONIJA
Vojdan Stojanoski (Oldenburg, Nemačka), poraz od Jene 94:91 – 6p (1-4 iz igre za 20 min), 1ast
Armin Musović (Oldenburg, Nemačka), nije bio u timu
Nenad Dimitrijević (Huventud, Španija), pobeda nad Manresom 67:66 – 4p (2-3 iz igre za 9 min), 4sk, 2ast, 3 izg. lopte
Borislav Vukićević (Stevnsgade, Danska), poraz od Horsensa 106:70 – 13p (3-11 iz igre za 26 min), 3sk, 1ast