Šesti poraz Trenta, odlična partija Jovanovića

Košarka ostalo 17. nov 201821:20 > 21:23
7Days EuroCup

Košarkaši Trsta slavili su u meču sedmog kola italijanskog šampionata protiv ekipe Trenta rezultatom 85:74.

Trento je bolje otvorio meč u Trstu, ali je od druge četvrtine domaći tim preuzeo kontrolu nad utakmicom i na kraju mirno priveo duel kraju.

Najbolji u pobedi Trsta bio je Džastin Noks sa 20 poena, poen manje je ubacio Danijel Kavaliero, dok su dvocifreni bili i Hrvoje Perić, Huan Manuel Fernandes i Arturs Strautins sa po 10 ubačeni poena.

U Trentu je briljirao srpski košarkaš Nikola Jovanović, koji je za 26 minuta na parketu postigao 19 poena, uz osam skokova.

Pratili su ga Fabio Mian sa 13 i Žoao Gomes sa 10 poena.

Trst je na 10. mestu na tabeli sa skorom 3-4, dok je Trento pretrpeo šesti poraz u sezoni i nalazi se na pretposlednjem mestu na tabeli italijanskog šampionata.