Košarkašice Zvezde odbranile titulu

Košarka ostalo 18. apr 201921:25 > 21:27
KKŽ Crvena zvezda

Кošarkašice Crvene zvezde ponovo su šampionke Srbije. Izabranice trenera Dragana Vukovića odbranile su tron pošto su i u trećoj utakmici finala plej-ofa pobedile novosadski tim 021 - 69:49 i maksimalnim rezultatom 3-0 završile setiju.

Crveno-bele su u dvorani FMP u Železniku overile osvajanje 31. nacionalne titule i duple krune i još jednom potvrdile zvanje najtrofejnijeg tima u istoriji srpske ženske košarke.

Treći finalni duel Beograđanki i Novosađanki nije doneo nikakvu neizvesnost. Borbene gošće nisu uspele da naprave brejk i produže borbu za titulu. Domaće, predvođene raspoloženim Đorđević i Bogićević, od starta susreta su bile ubedljivije i odlučnije i već u 6. minutu povele 15:6 i to vođstvo održavale do kraja uvodne četvrtine.

Posle prve mini pauze, na koju se otišlo kod rezultata 24:16, očekivao se žešći odgovor Adamovićeve i saigračica, ali šampionke im nisu ostavile ni gram nade. Razlika u korist Crvene zvezde je konstantno rasla i to vrtoglavo, posle 35:18, u 16. minutu, na poluvremenu je na semaforu stajalo 48:23.

U nastavku su igračice 021 zaigrale na sve ili ništa, međutim, rezultatski bez većeg uspeha. Beograđanke su držale sve konce igre u rukama (51:31, 25. minut). Poslednja četvrtina nije donela značajnije promene. Ekipa 021 se trudila da izbori častan poraz, ali nije uspela da poljulja samopouzdanje starih-novih šampionki.

„Ispunili smo zacrtani cilj ove sezone, osvojili smo duplu krunu i ostavili vrlo dobar utisak u jakoj regionalnoj ligi, s obzirom da imamo veoma mlad tim. Čestitam ekipi osvajanje titule i ubedljivu pobedu u trećem susretu. Nismo očekivali ovako visok trijumf, svaka čast devojkama. Ovu pobedu posvećujem pokojnoj Dragani Vuković. Ona je bila moj pravac i moja snaga,“ rekao je trener Crvene zvezde Dragan Vuković posle osvajanja treće uzastopne titule.

Najkorisnija igračica finala plej-ofa Mina Đorđević je istakla:

Veoma sam srećna što smo osvojile duplu krunu. Imale smo odličnu sezonu. Ovo je još jedan veliki uspeh našeg mladog tima. Finalna serija, iako završena sa 3:0 u našu korist, nije bila tako laka kako možda izgleda. Na prve dve utakmice smo se prilično namučile, ali smo u trećoj prelomile zaigravši našu prepoznatljivu igru. Što se mog MVP trofeja tiče, zaista nije fraza ako kažem da je ta nagrada zasluga saigračica,“ naglasila je Đorđevićeva.