Juniori Zvezde slomili Partizan i odbranili tron

Košarka ostalo 21. apr 201916:26 > 16:32
KK Crvena zvezda

Juniori Crvene zvezde odbranili su titulu prvaka Srbije. Crveno-beli su u uzbudljivom finalu nadigrali Partizan rezultatom 89:81.

Zvezda je u uvodnih 20 minuta bila mnogo bolji tim. Izabranici Slobodana Klipe uspeli su da do poluvremena stignu do +18 (48:30).

Ipak, treća deonica protekla je u znaku bolje igre Partizana. Bilo je to ključnih 10 minuta za ekipu Aleksandra Bućana, koja je za tako kratko vreme uspela da stigne do izjednačenja, pa je posle treće deonice bilo nerešeno (62:62).

Timski kvalitet crveno-belih presudio je protiv individualnih kvaliteta igrača Partizana, pa je Zvezda u poslednjoj deonici ostala mirnija i ključnim poenima Lazara Vasića, Vukašina Mašića i Bojana Tomaševića stigla do velike pobede.

Najbolji u pobedničkom timu bio je Bojan Tomašević sa fenomenalnih 34 poena i 10 skokova, uz 48 indeksnih poena.

Pratio ga je bivši igrač Partizana Stevan Karapandžić sa 14 poena, dok je poen manje dodao Vukašin Mašić.

U redovima Partizana istakao se Marko Pecarski, koji je ostvario dabl-dabl učinak sa 28 poena i 14 skokova. Đorđe Pažin je dodao 25, a Uroš Trifunović 15 poena.