Kesar: Izgubili smo presudnu bitku za plej-of

Košarka ostalo 15. jul. 202015:59 > 16:01
Print screen/SK

Samo jedan skok delio je Vu Ćijana od tripl-dabla u pobedi njegovih Žeđijang Golden Bulsa protiv Fuđijana, rezultatom 136:107. Na ovaj način prekinuta je serija od pet pobeda popularnih „Jesetri”, kako je nadimak košarkaša Fuđijana.

Vu je na kraju meča u svojim kolonama upisao 32 poena, 12 asistencija i devet skokova i bio je najzaslužniji za sjajnu igru svog tima u drugom poluvremenu.

Uz Vua, sjajnu partiju prikazali su Čeng i Lu Venbo, koji su upisali po 23 poena, dok je Lai Junhao postigao 15 poena i imao još 10 skokova. U poraženom timu, kojeg sa klupe predvodi srpski stručnjak Aleksandar Kesar, Taj Louson je postigao 34, a Vang Želin 30 poena.

Ovo je bila naša presudna utakmica u borbi za plej-of, nažalost, izgubili smo je”, rekao je Kesar po završetku meča.

Njegov Fuđijan je trenutno na 12. poziciji zbirne tabele, sa 21 pobedom i 20 poraza.

Povredama opterećena ekipa Nanđinga, iznenadila je favorizovani Šanksi, koji očigledno gubi korak u borbi za plej-of.

Konačnih 115:100, rezultat je još jedne maestralne partije Džozefa Janga, koji je imao učinak od 57 poena, devet skokova i osam ukradenih lopti!

Uz američkog asa, u pobedničkom timu istakli su se Li Hongpeng sa 18 i Ćijao Venhan sa 16 poena. Sa druge strane, Ren Junveji je imao učinak od 27 poena i 14 skokova, ali je njegova ekipa upisala i četvrti u nizu.

Ćingdao je zahvaljujući sjajnoj igri u prvoj četvrtini (31:18) slomio otpor pretposlednjeg Tijanđina (113:108) i na taj način ostao u borbi za doigravanje. U pobedi popularnih „Orlova”, blistali su Džang Čengju sa 21, te Žao Dapeng i Jang Đinmeng, koji su postigli po 20 poena.

Iako je u drugoj četvrtini postigao samo devet poena, Sinijang je relativno lako savladao pekinške „Kraljeve borce” rezultatom 104:86. Odluka je pala u poslednjoj četvrtini, kojeg je drugi tim Lige dobio sa 35:16.

Lijaoning nastavlja sa sjajnim partijama, pa je u poslednjem meču današnjeg programa savladao Đilin rezultatom 125:108.