CBA: U drugom polufinalu Šinđijang i Lijaoning

Košarka ostalo 3. avg. 202017:08 > 17:13
Reuters, Jorge Silva

Leteći Tigrovi Šinđijanga, igraće u polufinalu kineskog plej-ofa, pošto su u trećem četvrtfinalu savladali „Kraljevske borce” iz Pekinga rezultatom 103:91.

U prvom poluvremenu je viđena izjednačena borba, ekipe su se smenjivale u vođstvu, a pred treću četvrtinu Šinđijang je imao dva poena prednosti (47:45).

Početkom trećeg perioda raspucao se Siralijan Muhtar, koji je sa četiri trojke doneo 11 poena prednosti za svoj tim (78:67), što je bio nagoveštaj pobede.

Do sredine poslednjeg „kvartala”, Peking se držao na pet poena zaostatka (88:83), jer je Šinđijang igrao bez gorostasnog Džou Ćija, koji je bio opterećen sa pet penala. Ipak, i on je u završnici doprineo pobedi svog tima, jer je meč završio sa 27 poena i 12 skokova!