Vims vodio Guandong do jubilarne 10. titule u CBA

Košarka ostalo 15. avg. 202017:21 > 17:29
Aykut Akici/EB via Getty Images

Guandong je odbranio titulu pošto je u trećoj, odlučujućoj utakmici finalne serije pobedio Liaoning 123:115 na krilima fantastičnog Sonija Vimsa.

Nije mnogo poraza Guandong doživeo ove sezone, ali jedan od njih jeste upravo u ovoj finalnoj seriji. Zbog toga velikog favoritu i braniocu trona nije bilo prijatno na trećoj utakmici.

Prvu četvrtinu dobili su gosti iz Liaoninga 29:26, ali domaćin uzvratio u drugoj i na krilima sjajne odbrane preokrenuo i na poluvreme otišao sa prednošću 54:47. Međutim, Liaoning za koji je sjajno igrao O Džej Mejo, nije dozvolio da se Guandong previše odlepi. Čak su se u poslednjoj deonici dobrano primakli, na svega tri poena minusa, ali taj nalet odbio je Soni Vims, koji je ujedno i proglašen MVP finala.

Vims je meč završio sa 39 poena, dok je Žu Peng dodao 23. Na drugoj strani O Džej Mejo zabeležio je 34 poena, Guo 26, a Han Deđun 21 poen i 14 skokova.