CBA: Triling maksimalan, derbi Đilinu

Košarka ostalo 23. okt. 202016:27 > 16:47
2020 Euroleague Basketball

Odigrano je pet utakmica trećeg kola kineske košarkaške lige. Nove pobede ostvarili su Liaoning, Ćingdao i Đilin, koji su time sačuvali maksimalan učinak.

Najteži posao imao je Đilin, koji je gostovao Ksinđiangu, koji je takođe imao dve pobede. Na kraju u derbiju Tigrova pobeda gostiju 108:97 u veoma neizvesnoj utakmici. Gosti su dominirali u prvom poluvremenu, koje su dobili 58:42, zahvaljujući pre svega drugoj četvrtini koju su dobili 31:14. Ipak, domaćin je u drugom poluvremenu znatno bolje zaigrao i na neki način doveo pobedu Tigrova u pitanje. Međutim, gosti su odbili taj nalet i došli do pobede.

Kod pobednika najbolji su bili Žang Biao sa 29, Điang Juksing sa 24 i Ćui Điming sa 10 poena i 12 asistencija. Na drugoj strani domaćinu nije pomogla ni sjajna partija Žu Ćija koji je meč završio sa dabl dabl učinkom od 41 poena i 14 skokova.

Pored Đilina koji ima 3-0 sve tri pobede imaju Ćingdao posle pobede nad Tijanđinom 104:96 i Liaoning koji je u gostima savladao Peking Rojal Fajters 111:91 i tako se pridružili Žeđijangu na vrhu tabele. U ostalim mečevima Šandong – Nanđing 87:69, Guandong – Žeđijang Guangša 115:106.