VTB liga: Zenit gazi redom, CSKA na +49

Euroleague Basketball via Getty Images

U nedelju su odigrane četiri utakmice regionalne VTB lige, a pobede su ostvarili CSKA, Zenit, Lokomotiva i Zelena Gora.

Moskovljani su deklasirali ekipu Jeniseja, nedostajao je poen da upišu pobedu od plus 50 poena, a krajnji rezultat je bio 109:60! Tokom čitavog susreta duel je bio neravnopravan, razlika u klasi je bila očigledna.

U pobedničkom timu Ivan Ukhov je postigao 18 poena, 3 skoka i 6 asistencija, a Tornike Šengelija 16 koševa, 2 skoka i 6 asistencija. Od prvotimaca poraženog sastava Mikail Kulagin je uknjižio 21 poena, 3 skoka.

Zenit – Astana 85:52 Zenit je imao veoma lak zadatak na meču sa Astanom, u kojem je slavio ubedljivo. Tim iz Petersburga je od starta dao znanja gostima iz Kazanja da nemaju šta da traže. Zenit je rano stekao osetno vođstvo, koje je na furiozan našin uvećao u trečoj četvrtini, da bi u finišu samo overio debakl gostiju.

U pobedničkom timu istakli su se Kevin Pangos sa 14 poena i 9 asistencija i Anton Puškov sa 13 poena i 6 skokova i iskusni Vitalij Fridzon je upisao 9 poena. Kod poraženih bolji od ostalih bio je Majkl Tompson sa 16 koševa, 5 skokova i 3 asistencije.

Lokomotiva Kuban je rutinski savladala tim Uniksa 93:81. Gosti su pružili otpor na startu, ali domaći su potom preuzeli inicijativu.

U ekipi iz Kubana najbolji su bili Džordan Kraford sa 22 poena i 3 asitencije i Kevi Harvi sa 22 kola i 8 skokova, dok se u Uniksu istakao Džordan Morgan sa 18 poena i 8 skokova.

Duel Zelena Gora – Smoki Minsk pripao je domaćinu, koji je slavio 89:75. Domaći su silovito ušli u meč, posle čega su gosti uspostavili ravnotežu, da bi na poluvremenu bilo plus 7 za Zelenu Goru, koja je i u nastavku zadržala visok ritam. U poslednjem periodu gosti iz Minska su pružali solidan otpor, ali nisu uspeli da preokrenu rezultat u svoju korist i Zelena Gora je rutinski stgla do ubedljivog trijumfa.

Najbolji u timu pobednika bili su Džefri Grosel sa 23 poena i 4 skoka i Ajfi Landberg sa 18 koševa, 5 skokova i 9 asistencija. U poraženoj ekipi bolji od ostalih bio je Kris KLajburn sa 25 poena, 5 skokova i 4 asitencije.

Na tabeli vodi Zenit sa skorom 5-0, Perm je drugi sa 2-0, sledi Lokomotiva sa 5-1, CSKA 4-1, Uniks i Nižnji Novgorod imaju 2-1, Kimki 2-4, Tsmoki 1-2, Zelena Gora 1-4, a na zceluj su Kalev 0-3 i Jenisej 0-4.