Realova četvrtina 28:6, Avramović nedovoljan za pobedu

Getty Image/Joern Pollex

U nedelju je odigrano šest mečeva 9. kola španske lige. Unikaha je savladala Obradoiro 82:76 zahvaljujući boljoj igri u drugoj i četvrtoj četvrtini.

U timu iz Malage najbolji je bio Dario Brizuela sa 21 poenom i 4 asistencije, a kod poraženih Kasius Robertson je uknjižio 24 poena i 3 asistencije i Laurinas Birutis je ostvario dabl-dabl učinak sa 23 poena i 10 skokova.

Fuenlabrada je ubedljivo pobedila u gostima ekipu San Pablo Burgos – 78:99. Gosti su, izuzev u prvoj četvrtini sve vreme susreta dominirali i ubedljiva pobeda nije dolazila u pitanje.

Kod pobednika najbolji su bili Mark Garsija, koji je ubacio 23 poena, šutirao trojke 6-4 i Melo Trimbl sa 20 koševa, 3 skoka i 5 asistencija, a Srbin Oliver Stević je upisao 10 poena i 4 skoka.

U poraženom sastavu po 17 poena su postigli Dejan Kravić i Ken Horton, pri čemu je igrač iz BiH imao i 7 skokova i 3 asistencije, a Amerikanac 3 skoka.

Huventud je visoko porazio ekipu Estudijantesa 97:70, posle bolje igre tokom cele utakmice. Najbolji u pobedi tima iz Badalone bili su Vladimir Brodzianski i Ante Tomić, sa po 17 poena, pri čemu je Slovak imao 4 skoka, a Hrvat 8 skokova. U poraženom Estudijantesu najefikasniji je bio Čačanin Aleksa Avramović, koji je zabeležio 18 poena, 3 skoka i 3 asistencije, a drugi Srbin u ekipi Aleksandar Cvetković je za 21 minut postigao samo jednu trojku iz dva pokušaja i imao 2 asistencije.

Real Madrid je trijumfovao u Valensiji – 78:86 i opravdao ulogu favorita, iskoristivši loš start domaćih, koji su u prvoj četvrtini postigli svega 6 poena, a Madriđani 28. Domaći do kraja meča nisu uspeli da nadoknade veliki zaostatak.

U kraljevskom timu najefikasniji je bio Džejsi Kerol, koji je ubacio 17 koševa, Alberto Abalde i Trej Tomkins postigli su po 15 poena, ovaj prvi je imao 3 skoka, a drugi 6.

U ekipi Valensije najbolji je bio Labejri sa 26 poena i 4 skoka, a Srbi, Vanja Marinković i Nikola Kalinić su imali solidan učinak. Marinković je postigao 12, a Kalinić 8 poena, uz 4 skoka i 2 asistencije.

Barselona je pobedila ekipu Tenerifa 81:74, tako sto je u prvom poluvremenu stekla prednost od desetak poena, koju je uspela da sačuva do kraja. U pobedničkom sastavu najbolji su bili Aleks Abrines sa 16 koševa i Grk Nik Kalates sa 14 poena, 5 skokova i 5 asistencija, dok je u timu Tenerifa najistaknutiji pojedinac bio Giorgi Šermadini sa 19 koševa i 6 skokova.

Gran Kanarija je poražena na svom parketu od Baskonije 71:75. Većim delom susreta vođena je izjednačena borba, a na krajnji ishod uticala je nešto bolja igra gostiju u trećoj četvrtini.

U ekipi Baskonije Zoran Dragić je upisao 17 poena, a kod domaćina Mat Kostelo i Endrju Albisi postigli su po 19 koševa, pri čemu je prvi imao 4 skoka i 6 asistencija, a drugi 6 skokova.

Na tabeli španske lige vod Real Madrid sa maksimalnih 8-0, druga je Barselona sa 6-2, slede Baskonija i Huventud sa 6-3, Tenerifi imaju 6-1, Unikaha, Obradoiro i Manresa po 5-4, San Pablo Burgos 4-3, Valencia 4-4, Mursija 4-3, Estudijantes 4-5, Fuenlabrada 3-5…