CBA: Štimcu samo deset minuta, Todorović 25 poena

Košarka ostalo 4. nov 202015:34 > 15:39
SK

U mečevima CBA lige pobede su slavili Đilin protiv Ćingdao Iglsa Vladimira Štimca, Liaoning je u derbiju dobio ekipu Šinđijanga, a Šandong je dobio Nanđing Manki Kingse. Ekipa Marka Todorovića Tjanđin je poražena od Peking Rojal Fajtersa.

Ekipa Ćingdaa izgubila je od Đilina 105:84, a samo su u prvoj četvrtini Iglsi bili rezultatski u utakmici. U drugoj četvrtini su bili u većem zaostatku iz kog se kasnije nisu vraćali. Dai Vaibo je bio najefikasniji kod Đilina sa 18 poena, dok je u Ćingdau Džang Čengju imao 20. Vladimir Štimac je bio svega deset minuta na parketu i ubacio je pet poena.

U derbiju između Šinđijanga i Liaoninga slavili su Flajing Leopardsi i to 121:108. Leteći Lepoardi su meč prelomili u drugom poluvremenu, a najbolji je bio Guo Ailun sa 35 poena, dok je Han Deđun imao 30. Zeng Lingšu je imao 24 peona za Šinđijang.

Šandong je bio ubedljiv protiv Nanđinga kog vodi Memi Bećirović 114:96. Si Džej Heris je ubacio 44 poena za pobednički tim Hirousa, dok je Arnet Moltri imao 32 kod Nanđing Manki Kingsa.

Peking Rojal Fajtersi su savladali Tjanđin 87:80 uz 19 poena Džozefa Janga, dok je Marko Todorović po običaju bio najefikasniji za Tjanđin ubacivši 25 poena. U ovoj utakmici su izabranici Stefon Marberija mogli mnogo lakše da reše meč ali su umalo prokockali 15 poena viška i Tjanđin se vratio na svega dva razlike. Ipak Peking je prelomio utakmicu i slavio.