Zlatorog pregazio "fenjeraša"

Košarka ostalo 7. nov 202018:18 > 18:40
SK

Jedini subotnji meč 7. kola slovenačke lige odigran je u Laškom, gde je domaći tim Zlatorog, u duelu sa ekipom Triglava, praktično, imao lakši trening i ubedljivo slavio - 94:66.

Početak utakmice nije nagoveštavao ovakav rasplet, gosti su poveli 0:6 i 5:8, da bi domaći napravili preokret u 3. minutu (10:8) i prepustili Triglavu 11:15 u 4. minutu, a zatim potpuno preuzeli incijativu. Prvu četvrtinu su domaći dobili 22:19, ali u drugoj su potpuno dominirali – 30:14, pa se na odmor otišlo kod 52:33.

Ni u nastavku susreta ekipa iz Kranja nije imala snage za bilo kakav otpor, domaći su bili sve nadmoćniji.

Najefikasniji i ubedljivo najbolji igrač utakmice bio je Amerikanac Kejsi Brajan Benson sa dabl-dabl učinkom, 34 poena, 11 asistencija i 6 skokova i koeficijentom uspešnosti – 46!

U poraženom timu Gaber Ožegovič je zabeležio 29 poena i 5 skokova.

Na tabeli vodi Krka sa maksimalnim skorom 5-0, druga je Rogaška 4-2, slede Šenčur i Primorska sa 3-3, zatim Tajfun Šventjur i Lačko sa 2-4, Helios I Podčetrtek imaju 3-1, a na začelju su POlzela 1-4 I Triglav 0-4.