Dabl- dabl Božovića za debakl Kaknja

Christian Petersen, Getty Images Sport

U subotu je odigrana samo jedna utakmica 6. kola elitnog šampionata BiH. Čelik je deklasirao ekipu Kaknja 96:75 posle velikog preokreta.

Gosti su u prvih 20 minuta meča pružili dobru igru i na poluvremenu imali vođstvo 47:52, ali su domaći na furiozan način okrenuli situaciju u svoju korist. U trećoj deonici su rivala ostavili na svega 6 poena, a oni su postigli 26! Do kraja susreta su na ubedljiv način stavili pečat na ovaj neobičan susret.

U ekipi Čelika istakli su se Haris Curevac sa 26 koševa i 8 skokova i Milivoje Božović, koji je upisao dabl-dabl, 16 poena i 13 skokova.

Kod poraženih Nemanja Gavranić je zabeležio 16 poena i 7 skokova.

Lidersko mesto u ovom kolu je preuzeo Spars Sarajevo sa skorom 5-0 ispred Širokog Brijega, koji ima 4-1. Sledi Promo 3-3, zatim Sloboda 3-2, Kakanj 2-3, Zrinjski 3-0, Čelik 2-2, Čapljina i Bratunac sa 1-3, pa Leotar, Mrkonjić Grad i Bosna sa 1-2…