Ivanoviću baskijski derbi

Košarka ostalo 7. nov 202020:59 > 23:24
2020 Euroleague Basketball

Odigrana su dva subotnja meča 10.kolo španske lige. Mursija je poražena na svom terenu od Gran Kanarije 74:78, a Baskonija je pobedila Bilbao - 82:68.

Na meču u Mursiji ekipe su se smenjivale u blagoj dominaciji po četvrtinama. Gosti su bolje otvorili utakmicu i u prvoj deonici stekli 10 poena prednosti, da bi domaćin pre pauze između poluvremena donekle smanjio zaostatak (33:39).

U nastavku je Gran Kanarija ponovo diktirala tempo i uvećala vođstvo na “plus 13”, što je Mursija u finišu umalo anulirala.

U redovima pobednika Mat Kostelo sa 15 poena i 6 skokova, a kod poraženih, Koner Frenkamp je upisao 16 poena i 8 asistencija i Emanuel Kate je imao dabl-dabl sa 16 koševa i 11 skokova.

U baskijskom derbiju Baskonija je porazila Bilbao posle bolje igre u većem delu susreta. Izabranici trenera Duška Ivanovića su imali početkom treće četvrtine i 20 poena prednosti i rutinski stigli do pobede.

U redovima pobednika po 17 poena postigli su Argentinac Luka Vildoza i Italijan Polonara. Vildoza je upisao 7 asistencija, a Polonara 8 skokova i 3 asistencije. Kod poraženih Džejlon Braun postigao je 19 koševa i dodao 2 skoka i 3 asistencije.

Na tabeli vodi neporaženi Real 9-0, druga je Baskonija 7-3, sledi Barselona 6-2, Huventud 6-3, Tenerife 6-1,Unikaha, Obradorio i Manresa 5-4, Valensija i Mursija 4-4, San Pablo Burgos 4-3…