Alba i Bajern sigurni na startu

Košarka ostalo 8. nov 202019:27 > 20:10
Euroleague Basketball via Getty Images

Startovala je elitna nemačka BBL liga, u nedelju su odigrana četiri meča. Alba je savldala Frankfurt 79:66, Braunšvajg je poražen kod kuće od Oldenburga 83:111, Hamburg je savladao ekipu Bamberga 78:75, a susret Bajern - Vehta se završio trijumfom domaćina 90:78.

Alba je lako izašla na kraj sa gostima iz Frankfurta, od starta su Berlinci demonstrirali nadmoć, a sve dovoljno govori rezultat sa poluvremena – 49:22. Gosti do kraja utakmice nisu uspeli ni da ublaže poraz.

Ekipa Albe je pružila koletkivnu Iglu, u kojoj su dvocifren košgeterski učinak imala petorica igrača, pri čemu je Luke Sikma postigao 14 poen i dodao 4 skoka, dok je najefikasniji pojedinac meča bio igrač Frankfurta, Džon Aksel Gudmundson, koji je uknjižio 21 poen, 2 skoka i 5 asistencija.

Oldenburg je deklasirao tim Braunšvajga u gostima, boljom igrom tokom čitavog susreta, a posebno je dominirao u drugih 20 minuta utakmice. Pitanje pobednika je rano rešeno, a u pobedničkom sastavu najefikaniji je bio Martin Braunig sa 17 poena, čemu je dodao 3 skoka i 2 asistencija. U timu domaćina istakao se Karim Dželou sa 21 poenom i 3 skoka.

Hamburg je u uzbudljivoj utakmici, sa više rezultatskih preokreta slavio tesnu pobedu nad Brose Bambergom. Gosti su imali plus 10 na poluvremenu (40:50), ali su domaći u nastavku zaigrali ozbiljnije i kvalitetnije i stigli do pobede.

U ekipi Hamburga najbolji je bio Teri Alen sa 20 poena i 9 skokova, a u Bambergu je Dominik Lokhart upisao 20 koševa.

Bajern je relativno lako savladao ekipu Vehte, najefikasniji je bio Nik Viler Bab sa 21 poenom i 5 skokova, dok Vladimir Lučić nije bio u sastavu. U poraženom sastavu je Vil Vorhes ubacio 17 koševa i upisao 3 skoka.