Kravićev San Pablo Burgos razbio Valensiju

fiba.basketball

U poslednjim mečevima 4. kola španske lige slavili su Tenerife, Manresa, Barselona i San Pablo Burgos. Ekipa Tenerifa je stila do pobede posle velike borbe sa timom Real Betisa 77:73. Gosti su bolje otvorili utakmicu, ali su domaći ubrzo uspostavili ravnotežu i preokrenuli situaciju u svoju korist.

U pobedničkom sastavu nabolji je bio Brazilac Marselo Uertas sa 19 poena, a u Realu najefikasniji je bio Jusou Ndoje, koji je ostvario dabl-dabl, 16 koševa i 12 skokova.

Saragosa je poražena kod kuće sa “pola koša” od Manrese 102:103. Duel je obilovao uzbuđenjima, gosti su od starta imali inicijativu, a domaći su preokrenuli situaciju u drugom periodu, da bi se u nastavku igralo egal.

Domaćinu nije pomogao razigrani trio Benzing, Sili, Brusino, koji je zajedno postigao 70 poena. Robin Benzing je upisao 27 poena, 3 skoka i 2 asistencije, Di Džej Sili 22 poena i 3 skoka i Nikolas Brusino 21 koš, 5 skokova.

Kod pobednika Skot Iterton je postigao 20 poena i dodao 5 skokova i Džonatan Tabu je uknjižio 18 poena, 3 skoka i 6 asistencija.

Estudijantes je poražen na svom parketu u Madridu od Barselone – 92:78. U timu Katalonaca istakao se Ukrajinac Artem Pustovji sa 18 koševa i 5 skokova, a kod “studenata” Alek Braun, koji je zabeležio 19 poena i 7 skokova. Srbin Aleksa Avramović zabeležio je za 29 minuta 12 poena i 4 skoka, a njegov zemljak Aleksandar Cvetković se za 6 minuta nije upisao u listu strelaca.

San Pablo Burgos je ubedljivo slavio na gostovanju u Valensiji 99:81. Najbolji u pobedničkoj ekipi je bio Rivero sa 25 poena, 6 skokova, dok je srpski reprezentativni centar Dejan Kravić meč završio sa 10 poena (5/6 za dva), 5 skokova i asistencijom za 23 minuta. Kod domaćina je Derik Vilijams uknjižio 15 poena, 3 skoka, dok je Nikola Kalinić za 27 minuta ubacio 10 koševa.

Na tabeli vodi neporaženi Real Madrid 10-0, druga je Barselona 7-2, slede Baskonija 7-3, Tenerife 7-1, Huventud 6-3, Manresa 6-4, San Pablo Burgos 5-3, Unikaha, Obradorio 5-4, Mursija 4-4, Valensija 4-5, Estudijantes 4-6, Fuenlabrada 3-6.