CBA: Raduljica 23+9 u porazu, sjajan meč

Košarka ostalo 10. nov. 202016:15 > 16:22
fiba.basketball

Peking Daksi ostvarili su trijumf u 11. kolu kineske košarkaške lige, pošto su savladali kao gosti ekipu Guangša Lajonsa sa 101:99, a meč ste mogli da pratite na Sport klubu 1.

Guangša je vodila u nekoliko navrata tokom prvog poluvremena i sa 18 razlike, igrala izuzetno dobro na obe strane terena, ali problem je bio što su samo trojica igrača bila raspoložena – Raduljica, Minhgui i Đinćiu. Logično je bilo da će se umoriti u jednom trenutku i to su uspeli da iskoriste gosti i da se vrate u meč i da tek u poslednjoj deonici prvi put povedu.

U neizvesnoj završnici ekipa Pekinga je imala tri poena prednosti, Janhao je promašio oba slobodna bacanja ali su igrači Guangše došli do ofanzivnog skoka i Minghui je pogodio trojku za izjednačenje. Ostalo je manje od dve sekunde do kraja, a Simone Pjaniđani je nacrtao akciju za Džonatana Gibsona kog je uveo po prvi put u drugom poluvremenu, a Amerikanac je pogodio za trijumf.

Fang Šuo je dao 30 poena, dok je Džastin Hamilton postigao 25, a junak pobede Džonatan Gibson je ubacio devet.

Sun Minghui je postigao 33 poena u poraženoj ekipi i imao 13 asistencija, dok je Đinćiu dao 28 uz 14 skokova, a Raduljica je uz 23 poena imao i 9 skokova.

Peking sada ima po pet pobeda i poraza, dok je Guangša doživela četvrti poraz u sezoni.

U druga dva meča koja su se igrala u utorak Ćingdao Iglsi bili su bolji od Nanjđing Manki Kingsa 118:104, a Sičuan Blu Vejlsi pobedili su Šansi Lungse rezultatom 108:103.