Zvezda u poslednjoj četvrtini do 1-0

Košarkaši Crvene zvezde Telekom stekli su početnu prednost u polufinalnoj seriji Agroživ Superlige Srbije protiv Mega Vizure. Crveno-beli u veoma neizvesnoj i kvalitetnoj utakmici otpor gostiju slomili u poslednjoj deonici za na kraju ubedljiv, mada nerealno visok trijumf –78:61, po četvrtinama21:14, 17:23, 19:16, 21:8. Četa Dejana Radonjića ima priliku da već u petak 31. maja od 21 sat eventualnim trijumfom u gostima obezbedi sebi plasman u veliko finale i nastavak borbe za šampionskom titulom.

Mega Vizura je sigurnije počela utakmicu i povela sa 8:5. Uvodnih pet poena za crveno-bele postigao je Marko Simonović, koji je odigrao jednu od boljih utakmica u dresu Zvezde. Serijom 9:0 koju je predvodio sjajni Demarkus Nelson domaćin preuzima prednost (14:8) koju je konstantno držao do finiša prvog poluvremena. Odlično je funkcionisalaodbranaCrvene zvezde, pre svega na najopasnijim igračima Marjanoviću i Veličkoviću, koji je u nekoliko navrata uspešno izblokiran. Uz solidan šut za tri poena (3/8) Zvezda je stekla sedam poena viška pred kraj uvodnih 10 minuta (18:11). Razliku su crveno-beli uspešno održavali sve do finiša prvog poluvremena, kada je usledila sjajna serija Mege. Razigrali su se gosti, pre svih Vasilije Micić, pa je sastav Dejana Milojevića poveo 37:36.

Treća četvrtina donela je problem Megi pod košem pošto je Boban Marjanović ušao u problem sa faulovima, dobio je četvrtu ličnu, pa je trener Milojević morao da ga sačuva za finiš utakmice. Ipak, zahvaljujući šuterski raspoloženima Krstiću, Veličkoviću i Miciću, Mega se držala u životu. Zvezda nikako nije uspevala da se odlepi rezultatski, šta više ušla je u minus – 43:45.

Zvezda uzvraća serijom 6:0, a Katić vraća domaćina na pristojnih šest razlike (55:49). Početkom poslednje deonice viđen je i poslednji trzaj Mega Vizure na ovoj utakmici. Gosti preko sjajnih Krstića i Micića ponovo donose preokret i vođstvo svom timu (58:57), nakon čega je usledila serija 13:0 u režiji Nelsona i Simonovića za konačni slom gostiju – 70:58. Potpuno se raspala igra Mega Vizure, pet minuta bez poena, bez ideje u napadu, što je Zvezdi i te kako olakšalo put do uvodne pobede u ovoj polufinalnoj seriji.

Nelson i Simonović nastavili su atraktivnim potezima do kraja da oduševljavaju svoje navijače, ali se mora priznati da je utakmica bili mnogo neizvesnija od onoga što na kraju rezultat na semaforu pokazuje.

Uživo praćenje meča mogli ste da gledateOVDE.

Crvena zvezda Telekom – Mega Vizura 78:61(21:14, 17:23, 19:16, 21:8)

Dvorana: Pionir