Brejk Čanka, Gagića i Radičevića, titula nikad bliža

Srdjan Stevanovic/Starsport

Košarkaši Lietkabelisa pobedili su Ritas u gostima 77:68 u prvoj utakmici finala plej-ofa prvenstva Litvanije i tako napravili veliki korak ka istorijskom uspehu - osvajanju prve titule.

Ekipa srpskog trenera Nenada Čanka je posle prve četvrtine imala devet poena minusa (26:17), ali je na odmor otišla sa nerešenim rezultatom i potom u trećoj deonici prelomila utakmicu u Viljnusu.

Lietkabelis je treću četvrtinu dobio 27:17, a presudna je bila serija 18:5 za dvocifernu prednost pred ulazak u poslednjih deset minuta.

Gostujući tim, koji je u doigravanje ušao sa treće pozicije i u polufinalu eliminisao Žalgiris (3-1), je sigurnom igrom u četvrtom periodu rutinski došao do važnog trijumfa.

Panajotis Kalaicakis je bio najefikasniji sa 16 poena, Đorđe Gagić je bio odličan sa 15 (5/5 za dva, 5/6 slbodna bacanja), 5 skokova i asistencijom, dok je Nikola Radičević dodao 8 (1/4 za dva, 1/5 za tri, 3/4 slobodna bacanja) i 2 skoka.

U poraženoj ekipi Margiris Normantas je zabeležio 11, a Kenet Smit 10 poena.

Drugi meč je 29. maja u Panavežisu, a treći ponovo u Viljnusu, koji je u ligaškom delu takmičenja imao najbolji učinak.

Završnicu prvenstva Litvanije gledajte na kanalima Sport Kluba.