CBA: 25 poena Štimca u porazu Iglsa, pobeda lidera

SK

U kineskoj CBA ligi Ćingdao Iglsi su poraženi od Peking Rojal Fajtersa, dok je Liaoning savladao ekipu Gvangdžoua. Pobede su ostvarili i Šinđijang, Tjanđin i Đilin.

Ćingdao Iglsi su izgubili od Peking Rojal Fajtersa 105:92. Peking je igrao fantastično u prvom poluvremenu i napravio je čak 21 poen razlike u prvih 24 minuta. Potom Iglsi nisu mogli da se vrate u meč, mada su u poslednjoj četvrtini igrali solidno i tako su samo ovaj svakako težak poraz učinili podnošljivim. Vladimir Štimac je za Ćingdao postigao 25 poena uz 16 skokova, dok je Džozef Jang za Rojal Fajterse ubacio 28 poena.

Tjanđin je bio bolji od Nanđinga 92:84, a Pioniri su poslebno dobri bili u drugom poluvremenu. I treću i četvrtu četvrtinu su dobili identičnim rezultaotm 29:18. Marko Todorović je imao 30 poena i 11 asistencija, dok je kod Manki Kingsa Muhtar ubacio 25.

Liaoning je bio bolji od Guangdžoua u utakmici koju ste mogli da gledate i na Sport Klubu 1. Bilo je 102:96, a najefikasniji je bio Guo Ailun sa 27 poena. Guo Kai je kod Guangdžoua ubacio 19.

Šinđijang je bio bolji od Šandonga u derbiju dana 111:94. Leteći Tigrovi su meč prelomili u trećoj četvrtini koju su dobili 15 razlike. Zeng Lingšu je ubacio 30 poena za Šinđijang, a Lester Hadson 33 za Šandong.

Đilin je u prvoj utakmici dana savladao Điangsu Dregonse 100:98 posle produžetka. Cui Đinming je bio najefikasniji kod Đilina sa 24 poena,