CBA: Đijangsu srušio lidera, Hadson heroj Šandonga

Košarka ostalo 31. dec 202015:57 0 komentara
Dez Vels
Getty Images/Kirk Irwin

Zmajevi Đijangsua savladali su vodeće leoparde iz Lijaoninga rezultatom 119:112 u susretu 25. kola kineske CBA lige.

I pored trećeg poraza u sezoni, ekipa Lijaoninga je ostala na liderskoj poziciji, sa pobedom i utakmicom više od drugoplasiranog Gvangdonga.

Iznenađujuću pobedu, posle šest uzastopnih poraza, Đijangsu je izvojevao zahvaljujući sjajnog igri celog tima i odličnom drugom poluvremenu.

Dez Vels je odigrao simultanku sa odbranom Lijaoninga. Snažni Amerikanac (196 cm/98 kg) je za 27 minuta provedenih na parketu postigao 30 poena (šut 20-12), a svemu je dodao sedam asistencija i tri skoka.

Pratili su ga Vu Ćuansi sa 21 poenom i 13 skokova, te njegov sunarodnik Devin Vilijams sa 15 poena i 12 skokova.

U ekipi Lijaoninga, koja je doživela prvi poraz posle sedam mečeva, najefikasniji su bili Džao Điveji sa 30 i Dženlin sa 25 poena. O’Džej Majo je dodao 23 poena, dok je drugi Amerikanac, novajlija Džonaton Simons upisao dva poena za devet minuta koliko je proveo u igri.

Posle prave drame u završnici i pogođene trojke u završnici meča, „heroji” Šandonga su savladali Gvangdžou rezultatom 117:115.

Veteran i nekadašnji NBA profesionalac, Lester Hadson (36) je sa 37 poena poneo epitet junaka meča. U pobedničkom timu pratili su ga Tao Han-Lin sa 29 i Vang Ruheng sa 24 poena.

Ovom pobedom, 15. u sezoni, Šandong je skočio na peto mesto. Sa druge strane, Gvangdžou je upisao 15. poraz, a u meču protiv Šandonga nije pomogla ni dobra igra momka iz Tajpeha, Čen Jing-Čuna, koji je postigao 29 poena.

Prvog dana Nove godine na programu su i poslednja tri meča 25. kola CBA lige, a u direktnom prenosu na Sport Klubu 1 od 12.35 časova gledaćete susret u kojem se sastaju Peking Daksi, koji zauzimaju 14. mesto i trećeplasirani Žeđijang Golden Bulsi.