CBA: Lijaoning lider, slavlje Vučinićevog Fuđijana

Nenad Vučinić
Reuters, Sergio Perez

Vodeći Lijaoning zabeležio je pobedu u četvrtak i sačuvao prvu poziciju na tabeli kineske CBA lige.

Fantastičnom igrom u prve tri četvrtine, Lijaoning je deklasirao Šanši, rezultatom 124:87.

Sedmorica košarkaša u pobedničkom timu imali su dvocifren poenterski učinak. Han Deđun je postigao 18 poena i dodao devet skokova. Guo Ailun je upisao 17 poena za samo 12 minuta u igri, dok je ruki krilo Džang Dženlin dodao 15 poena.

Povezane vesti

U ekipi Šanšija, koja i dalje igra bez povređenog Džamala Frenklina, ruki Džang Ning je zaslužio prelaznu ocenu postigavši 18 poena. Centar Erik Morlend je upisao samo pet poena i uhvatio sedam lopti.

Fuđijan je savladao Šangaj 110:98 i upisao petu pobedu, a sa druge strane prekinuo seriju rivala od šest pobeda.

Endrju Nikolson je postigao 31, Tre Golden 26, a Čen Linđijan 21 poen u pobedničkom timu, dok je Džimer Fredet postigao 21, a Markus Denmon 19 za Šangaj.

Bez dvojide igrača u završnici, koji su nešto ranije izašli iz igre zbog pet penala, imali smo skraćenu rotaciju. Ipak, ostali momci su igrali dobro. Kvalitetan skok nas je vodio do pobede”, rekao je Beograđanin Nenad Vučinić, 55-godišnji strateg Fuđijana, koji je veći deo svoje trenerske karijere proveo na Novom Zelandu.

Sičuan je savladao Nanđing 111:97 i prekinuo seriju poraza, za ostanak na desetom mestu.

Nezadrživi Hamed Hadadi pomogao je „plavim kitovima” da upišu dvanaestu ovosezonsku pobedu, jer je postigao 19 poena, uhvatio 20 lopti i dodao osam asistencija za 31 minut proveden u igri. Njegovi klupski drugovi Markus Hant i Džu Songveji dodali su u zbiru 41 poen i na taj način pomogli svojoj ekipi da trijumfuje.

Arnet Multri iz Nanđinga bio je najefikasniji igrač utakmice sa 37 poena, ali to nije pomoglo njegovom timu da se pomeri sa dna tabele.

Večeras smo puno razgovarali o odbrani, ali su se nekako u drugoj četvrtini naši igrači usredotočili samo na napad”, tugovao je posle meča trener Nanđinga Memi Bećirović.