Neverovatno: Zvezdašice slavile sa 112 poena razlike

Košarka ostalo 16. dec. 202012:502 komentara
KKŽ Crvena zvezda

Košarkašice Crvene zvezde deklasirale su subotički Spartak u odloženoj utakmici 10. kola domaćeg šampionata i to neverovatnim rezultatom - 153:41.

Crveno-bele su lideri na tabeli, dok je Spartak na začelju, ali i pored razlike u kvalitetu i očekivane pobede beogradske ekipe, rezultat je bio neočekivan.

U pobedi od 112 poena razlike svih 12 košarkašica Crvene zvezde upisalo se u poentere, a one koje su tokom sezone imale manju minutažu, sada su dobile veću priliku.

Posle prve četvrtine Zvezda je imala +25, a na pauzu je otišla sa 55 poena prednosti.

Najbolja u trijumfu crveno-belih bila je Nadežda Nedeljkov sa 32 poena (indeks 46). Dvocifreni učinak imale su još i Ivana Katanić sa 21 poenom i 11 skokova, Nevena Naumčev koja je ubacila 15 poena, Ana Milanović, Jovana Spasovski, Marija Avlijaš i Maša Janković sa po 13 poena, kao i Milica Bojović sa 10 poena.

U poraženom sastavu najbolja je bila Savkovićeva sa 21 poenom i 10 skokova.

Zvezda ima skor 11-1 na vrhu tabele, drugi je Art basket sa 10-1, dok je Radivoj Korać na trećem mestu sa devet pobeda i dva poraza.