Traje serije šampiona

REUTERS/China Photo

Guangdong Tigrovi, aktuelni šampioni kineske CBA lige, nastavljaju da dominiraju i u ovoj sezoni. Savladali su Peking 90:83, stigli do devete vezane pobede i učvrstili se na prvom mestu na tabeli.

Namučili su se žestoko favoriti u glavnom gradu Kine. Na ulasku u poslednju četvrtinu domaći su imali četiri poena viška. A onda je proradio napad gostiju. Postigli su 34 poena i preokrenuli rezultat. Na kraju su slavili sa sedam poena prednosti.

U Guangdongu Žao Rui je upisao 19, a Hu Mingsuan 18. Najbolji igrač šampiona Amerikanac Soni Vims je igrao samo devet minuta i u tom vremenskom intervalu ubacio je devet poena. U Pekingu je najbolji bio Amerikanac Džastin Hamilton sa dabl-dabl učinkom od 18 poena i deset skokova.

Žeđijang Golden Bulsi u kojima igra srpski košarkaš Nik Rakočević bili su na gostovanju bolji od Sičuana 106:101. Nik je upisao za osam minuta devet poena. Najbolji je bio Silven Landesberg sa 28 poena. U poraženoj ekipi istakao se Markus Džordž-Hant sa 32 poena.

U preostala dva meča dana Šenžen je dobio Šangaj 113:99, dok je Fuđijan lako izašao na kraj sa Šanksijem.